[wp-story]

Lajme

Maas mbërrin në Presidencë për takimin me Vjosa Osmanin

Maas mbërrin në Presidencë për takimin me Vjosa Osmanin
15:02 | 22 Prill 2021

Ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas ka arritur në presidencë ku është pritur nga shefja e shtetit Vjosa Osmani.

Maas dhe Osmani pritet t’u drejtohen mediave pas takimit.

Kryediplomati gjerman pritet ta takojë edhe shefin e qeverisë, Albin Kurti dhe do të zhvillojë më pas edhe takimin me homolegon e tij Donika Gërvalla.

Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)

Të tjera