Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  LVV në Viti pretendon se janë sulmuar fizikisht asamblistët e saj nga njerëzit e kryetarit Haliti

  FrontOnline
  2 muaj më parë

  Lëvizja vetëvendosje qendra në Viti pretenton se asamblistët e saj janë sulmuar fizikisht të martën gjatë seancës së Kuvendit Komunal.

  Përmes një shënimi në Facebook, LVV Viti thotë se ky sulm është bërë nga njerëzit e kryetarit Sokol Haliti (që vjen nga radhët e LDK-së).

  “Piunët e kryetarit Haliti sulmuan fizikisht dhe ofenduan rëndë integritetin e asambleistëve vetëm për faktin se nuk mundën të ballafaqohen e as të dëgjojnë për zhytjen e tyre të thellë në keqpërdorime”.

  Qendra e LVV në Viti thotë se pushteti komunal në Viti i drejtuar nga kryetari Haliti dhe vartësit e tij po bëhen të dëmshëm për interesin e qytetarëve të Vitisë

  “Sot në përfundim të pjesës së parë të seancës së rregullt në Kuvendin Komunal, të gjithë asambleistët e LVV janë sulmuar dhe fyer rënd në integritet personal”.

  “Besojmë që Policia mund të merr video incizimet në ambientet e kuvendit. Krejt kjo situatë ka ardhur për shkak, të pamundësisë për të mbuluar keqqeverisjen në Viti dhe tentimin për të mbytur zërin qytetarë”, njofton tutje LVV.

  Sipas këtij subjekti në ambientet e kuvendit komunal ka ardhur Dren Haxhiu, djali i shefit të kabinetit, për të sulmuar fizikisht asambleistin Durim Sylejmani.

  “Gjatë periudhës së njëjtë shefi i kabinetit të kryetarit të komunës Jakup Haxhiu, fyen rënd të gjithë asambelistët e LVV. Po ashtu, fyerje të tilla kanë ardhur edhe nga Hysen Ymeri, Drejtues i Burimeve Njerëzore dhe vetë shefit të kabinetitit të Sokol Halitit, Jakup Haxhiu. Meqenëse kjo ka ndodhur në të njëjtën kohë nga brenda e jashtë në formë banditeske e të ultë, tregon që kjo ka qenë e sinkronizuar në mes njerëzve kryesor të kryetarit Haliti”, thuhet tutje në njoftim.

  Qendra e LVV në Viti, thotë se dënon këtë akt banditesk të papranueshëm dhe të ultë.

  “Si LVV mbesim fuqishëm të përkushtuar drejt mbrojtjes së interesit të qytetarëve të Vitisë dhe denoncimeve pranë organeve të rendit”, thuhet ndër të tjera në njoftim.

  Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme21 Mars 2023
  Një aksident ka ndodhur sot në Vushtrri ku një veturë ka goditur tre këmbësor. Lajmin  e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së...
  Lajme21 Mars 2023
  Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka thënë se sonte vet kryeministri Albin Kurti, e ka pranuar vet se i ka ofruar palës...
  Lajme21 Mars 2023
  Kthehet ora verore me akrepat e orës që lëvizin një orë përpara mes të shtunës 25 dhe të dielës 26 mars. I...
  Të tjera
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  Presidenti ukrainas Volodymyr Zelenskyy e ka konfirmuar se do të marrë pjesë në samitin e ardhshëm të G7-ës në Japoni në maj...
  Lajme21 Mars 2023
  Dega e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Gjilan i ka reaguar kryetarit të kësaj komune, Alban Hysenit, pasi ky i fundit sot...
  Lajme21 Mars 2023
  Drejtori i të ashtuquajturës zyra serbe për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, i është kundërpërgjigjur deklaratës së kryeministrit të vendit,...
  Lajme21 Mars 2023
  Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka zhvilluar sot një bisedë përmbajtësore me Presidentin e Shtetit të Izraelit, Isaac Herzog si...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  ekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg u ka bërë thirrje vendeve anëtare të përshpejtojnë rritjen e shpenzimeve për mbrojtjen, pasi shifrat...
  Bota/Rajoni21 Mars 2023
  34 mijë euro janë sekuestruar sot nga Policia Kufitare e portit të Durrësit. Bëhet me dije se gjatë një kontrolli të automjetit,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.