×
 • Sport
 • Sport

  Lopetegui refuzoi ofertën e “çmendur” nga Arabia, ai po pret një telefonatë nga Manchester United

  FrontOnline
  05 Dhjetor 2023

  Julen Lopetegui ka refuzuar një ofertë luksoze nga klubi arab Al-Ittihad që do ta bënte atë njërin ndër trajnerët më të pagua në botë.

  Ish-trajneri i Wolves është lidhur me disa klube që kur ai mbeti i papunë dhe tani ka tërhequr interesimin e Manchester Unitedit.

  Sasia e parave në dispozicion në Arabinë Saudite ka bindur shumë lojtarë the trajnerë që të lëvizin në Lindjen e Mesme.

  Por, Lopetegui ishte njëri nga ata pak persona që hodhi poshtë ofertën e Al-Ittihad për të trajnuar lojtarë si Karim Benzema, N’Golo Kante e Fabinho.

  Sipas mediumit spanjoll AS, Al-Ittihad ishin të gatshëm të paguajnë Lopeteguin deri 15.5 milionë euro për sezon.

  Në rast të kalimit në Arabi, ish-trajneri i Real Madridit do të bëhej njëri nga trajnerët më të paguar në botë.

  Tekniku argjentinas Marcelo Gallardo, u emërua pastaj në vend të Nuno Espirito Santos në krye të Al-Ittihadit.

  Lopetegui u largua nga Anglia gjatë verës, pasi ndihmoi Ëolves për të evituar rënien nga elita e futbollit anglez.

  Suksesi i Lopeteguit me Sevillan aty ku fitoi Ligën e Evropës, ka bërë që të tërheq interesimin e “Djajëve të Kuq”.

  Së shpejti po pritet ardhja e aksionarit të ri Sir Jim Ratcliffe dhe tifozët e Manchester United e kanë vënë në dyshim pozitën e Ten Hag në klub./Telegrafi/

  Prince Coffee House tani edhe në Vjenë të Austrisë
  Nga Rubrika
  Sport26 Shkurt 2024
  Ballkani sot (e hënë) përmes një njoftimi në faqen e tyre zyrtare në Facebook, ka bërë të ditur se kanë vazhduar bashkëpunimin...
  Sport26 Shkurt 2024
  Fundjavën që shkoi, përfundoi xhiroja e 23-të e Bundesligas. Edhe pas kësaj jave, Bayer Leverkusen vazhdon të jetë lider. Leverkusen triumfoi përballë...
  Sport26 Shkurt 2024
  Familja kosovare e hendbollit të hënën mori një lajm të rëndë. Në moshë të re ka ndërruar jetë ish-hendbollisti i dalluar i...
  Të tjera
  Sport26 Shkurt 2024
  Ballkani sot (e hënë) përmes një njoftimi në faqen e tyre zyrtare në Facebook, ka bërë të ditur se kanë vazhduar bashkëpunimin...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Presidentja Vjosa Osmani, e cila po qëndron për vizitë në Katar, është pritur në takim nga Emiri i Katarit, Sheikh Tamim Bin...
  Bota/Rajoni26 Shkurt 2024
  Teksa Shqipëria për pak ditë do të organizojë Samitin për Ukrainën, ministri i Punëve të Jashtme, Igli Hasani, në sesionin e 55...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Në seancën e së hënës në Gjykatën Themelore në Prishtinë, në rastin e njohur si “Veteranët”, Daut Haradinaj, ish-deputeti i Kuvendit të...
  Lajme26 Shkurt 2024
  20 të rinj tjerë të komuniteteve Rom, Ashkali dhe Egjiptian përfunduan trajnimin mbi Edukimin Medial në kuadër të projektit “Luftimi i dezinformimit...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, ka reaguar pas konfirmimit se përfaqësues të BQK-së do të marrin pjesë në takimin e nesërm në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.