×
 • Sport
 • Sport

  Londinezët kërkojnë të rimarrin kreun, publikohen formacionet zyrtare, Arsenal – Luton

  FrontOnline
  03 Prill 2024

  Arsenali do të kërkojë sonte që të rimarrë kryesimin në tabelë.

  Londinezët do të mirëpresin në Emirates skuadrën e promovuar në elitë këtë sezon, Luton.

  Topçinjtë humbën kreun e tabelës në fundjavën që shkoi, pas barazimit pa gola ndaj Man Cityt në Etihad, duke bërë që Liverpooli të marrë kryesimin pas fitores të së shtunës ndaj Brighton, shkruan Sinjali Sporti.

  Kësisoj, londinezët me një fitore do të kërkojnë që të paktën përkohësisht të rimarrin pozitën e parë, me një fitore potenciale sonte.

  Luton ndodhet në zonën e rënies nga liga, e pozicionuar në vendin e 18-të me 22 pikë.

  Dy skuadrat tashmë kanë publikuar formacionet zyrtare, ndërkohë që Arsenali ka bërë 5 ndryshime për dallim nga ndeshja e fundit ndaj Man Cityt.

  Arsenal XI: David Raya; White, Saliba, Gabriel, Zinchenko; Odegaard, Partey, Smith-Rowe; Nelson, Havertz, Trossard.

  Luton Town XI: Kaminski; Kaboré, Hashioka, Onyedinma, Mengi, Doughty; Mpanzu, Barkley, Clark; Townsend, Morris.

  Stresi thotë se Vivien s’ka fuqi pa Getinjon, pajtohet Lugati
  Nga Rubrika
  Sport13 Prill 2024
  Xhudisti kosovar, Akil Gjakova, është deklaruar për herë të parë pas raportimeve për dyshimet që u ngritën, pas pretendimeve të bashkëshortes së...
  Sport13 Prill 2024
  Real Madrid ka vazhduar ecjen drejt titullit të La Ligës duke triumfuar nga Mallorca. Ani se ka fituar me rezultat minimal 0-1,...
  Sport13 Prill 2024
  Torino dhe Juventusi kanë barazuar 0-0 në ndeshjen e javës së 32-të të Serie A. Ndeshjet mes Torinos dhe Juventusit shpesh dinë...
  Të tjera
  Lajme13 Prill 2024
  Mediat izraelite kanë njoftuar se Irani ka nisur dronë drejt Izraelit. Kjo është konfirmuar nga zëdhënësi i Forcave Mbrojtëse të Izraelit, Daniel...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Autoriteti Rregullator i Aviacionit Civil Jordanez ka njoftuar të shtunën se hapësira ajrore e vendit do të mbyllet përkohësisht për të gjithë...
  Lajme13 Prill 2024
  Në organizimin e aktivisteve të shoqërisë civile nga Ferizaj së bashku me përfaqësues nga Komuna e Ferizajt, Policia e Kosovës, përfaqësues nga...
  Lajme13 Prill 2024
  Me qëllim të marrjes së propozimeve vërejtjeve dhe rekomandimeve, Komisioni parlamentar për media, mbajti në Pejë dëgjim publik për projektligjin për KPM-në....
  Lajme13 Prill 2024
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar perseri pas vrasjes së Erona Coklit, 21-vjeçares, nga ish-bashkëshorti i saj në Ferizaj dje, në...
  Lajme13 Prill 2024
  I dërguari i Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor, Miroslav Lajçak, ka marrë pjesë në Forumin e Delfit në Greqi. Ai aty ka...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.