×
 • Sport
 • Sport

  Llapi e nis sonte aventurën në Ligën e Evropës

  FrontOnline
  11 Korrik 2024

  Nënkampioni i Kosovës, Llapi do ta nis sonte aventurën në kualifikimet e Ligës së Evropës.

  Llapjanët do të përballen me Wisla Krakow në udhëtim sonte me fillim nga ora 20:30.

  Wisla Krakow është në kategorinë e dytë të futbollit polak, por u kualifikua në gara evropiane, pasi e fitoi Kupën e Polonisë.

  Në anën tjetër, Llapi bëri paraqitje fantastike sezonin që lamë pas dhe do të tentojë të kalojë rrethin e parë.

  Favorit në letër konsiderohet skuadra polake.

  Ndeshja e kthimit luhet pas një jave në “Zahir Pajaziti”.

  20 mijë qytetarë të Gjakovës bëhen me rrjet të ri
  Nga Rubrika
  Sport13 Korrik 2024
  Talenti i Spanjës, Lakime Yamal i ka dhënë merita të mëdha bashkëlojtarit të tij te kombëtarja, Rodri, të cilin e ka cilësuar...
  Sport13 Korrik 2024
  Anglia do të synojë të bëjë edhe më shumë histori të dielën, kur do të ballafaqohet me Spanjën në finale të Kampionatit...
  Sport13 Korrik 2024
  Ylli botëror Cristiano Ronaldo po shijon pushimet me familjen pas angazhimeve në Euro 2024. Ai ka postuar disa video dhe foto në...
  Të tjera
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Një depo nafte është përshirë nga zjarri në rajonin juglindor rus të Rostovit, pas një sulmi ukrainas me dronë mëngjesin e 13...
  Lajme13 Korrik 2024
  Kryetari aktual i Bujanocit, Nagip Arifi edhe pas mbajtës së zgjedhjeve të 3 qershorit, thotë se nuk janë mundësitë që shqiptarëve t’iu...
  Kronika13 Korrik 2024
  Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur dje në fshatin Popolan të Suharekës. I dyshuari është dërguar në mbajtje, ndërsa viktima në...
  Lajme13 Korrik 2024
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, vizitoi për ngushëllime sot familjen Dehari në fshatin Sllupçan të Kumanovës. I shoqëruar nga ministra...
  Bota/Rajoni13 Korrik 2024
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelenskyy, u takua me kryeministrin e ri britanik Keir Starmer javën e kaluar në samitin e NATO-s në Uashington,...
  Lajme13 Korrik 2024
  Shtetet e Bashkuara thanë se Rusia po kërkon të shfrytëzojë tensionet ndëretnike në rajonin e Ballkanit Perëndimor, me qëllim që të krijojë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.