×
 • Sport
 • Sport

  Liverpooli i ‘çmendur’, në dy minuta kthen rezultatin dhe fiton përballjen e shtatë golave

  FrontOnline
  03 Dhjetor 2023

  Liverpooli dhe Fulham kanë zhvilluar një ndeshje të bukur, të cilën vendasit e fituan në fund me rezultat 4-3.

  Pjesa e parë ishte shumë e zjarrtë, pasi solli katër gola, për të dy skuadrat nga dy.

  Ndeshja u zhbllokua në minutën e 20-të, kur Trent Alexander-Arnold shënoi një gol të bukur nga goditja e dënimit për 1-0.

  Por rezultati u barazua pas katër minutash, kur Antonee Robinson gjeti Harry Wilson i cili shënoi për 1-1.

  Reds arritën të kthehen në epërsi në minutën e 38-të, kur Alexis Mac Allister shënoi gol të bukur për 2-1.

  Se Fulham nuk kishte ardhur për shëtitje në Anfield, tregon edhe goli i barazimit që erdhi në minurën e tretë të kohës shtesë të pjesës së parë, kur Kenny Tete shënoi për 2-2.

  Pjesa e dytë nisi më mirë për Liverpoolin që kishte dy raste të një pas njëshme me Darëin Nunez, por që në të dyja rastet uruguaiani nuk gjeti rrjetën.

  Liverpooli shtoi presionin, por që la hapësira prapa dhe kjo i kushtoi, pasi që në minutën e 80-të,  Bobby De Cordova-Reid, shënoi për epërsinë e londinezëve për 3-2.

  Ky gol sikur i forcoi më shumë Reds, që vazhduan të kërkonin golin dhe barazimi erdhi në minutën e 87-të, kur Mohamed Salah asistoi te Wataru Endo që shënoi për 3-3.

  Pas një minute Alexandre Arnold shënoi gol të bukur sërish, kësaj radhe për 4-3, duke i dhënë fitoren Liverpoolit.

  Me 33 pikë, Liverpool tani është në vendin e dytë në renditje me 33 pikë. /Telegrafi/

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për vendet që s’do të kenë rrymë
  Nga Rubrika
  Sport29 Shkurt 2024
  Zinedine Zidane ka refuzuar mundësinë për të menaxhuar Manchester United, sipas asaj që raportojnë mediat në Angli. Legjenda franceze nuk ka qenë...
  Sport29 Shkurt 2024
  Edon Zhegrova po kalon një sezon të karrierës te Lille në elitën e futbollit francez. Ylli kosovar është prej futbollistëve më të...
  Sport29 Shkurt 2024
  Barcelona po vazhdon të kërkojë zëvendësimin e Xavit, i cili do të largohet në fund të këtij sezoni, ndërsa timonieri i ri...
  Të tjera
  Lajme29 Shkurt 2024
  Mbrëmjen e së enjtes, në Vushtrri një shtëpi është kapluar nga zjarri derisa janë raportuar vetëm dëme  materiale. Zëdhënësi i Policisë së...
  Bota/Rajoni29 Shkurt 2024
  Aleatët politikë të presidentit turk, Rexhep Tajip Erdogan duan të rimarrin kontrollin e Stambollit në zgjedhjet lokale të marsit. Mediat e pavarura...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Gjykata Themelore në Prizren ua ka vazhduar masën e paraburgimit edhe për nga dy muaj katër të dyshuarve për grabitjen në Suharekë,...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, tha se në shëndetësi nuk ka zhvillim nga Qeveria Kurti, por sipas tij ka vetëm degradim. Sipas...
  Sport29 Shkurt 2024
  Edon Zhegrova po kalon një sezon të karrierës te Lille në elitën e futbollit francez. Ylli kosovar është prej futbollistëve më të...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi të hënën është takuar me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, ndërsa sot ai ka publikuar...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.