×
 • Sport
 • Sport

  Liverpool merr një informatë të rëndësishme e cila do iu ndihmojë të transferojnë Kubon

  FrontOnline
  20 Shkurt 2024

  Liverpool ka një shkallë pasigurie të varur mbi ta, mes lajmeve për largimin e Jurgen Klopp në fund të sezonit dhe me të ardhmen e Mohamed Salah e cila mbetet në dyshim gjithashtu.

  Sidoqoftë, Takefusa Kubo i cili është një ndër kandidatët e mundshëm për t’u transferuar në “Anfield” duket se do jetë një opsion më i arritshëm për klubin sesa ishte paramenduar fillimisht.

  Sulmuesi japonez po kalon në një formë fantastike këtë sezon në La Liga dhe kjo ka bërë që interesimi për të nga jashtë të mos mungojë.

  Klubet arabe së bashku me Liverpoolin kishin shprehur interesim të madh për shërbimet e tij në janar, por Kubo së fundmi nënshkroi një kontratë të re deri në 2029, duke ilustruar faktin se e ardhmja e tij do të vazhdojë të mbetet në San Sebastian.

  Ka qenë mediumi spanjoll Relevo ka raportuar se klauzola e Kubos vazhdon të mbetet ajo e njëjta, pra 60 milionë euro.

  Kjo do të thotë se “Të Kuqtë” do të kenë mundësinë që të blejnë kartonin e tij me një çmim tejet të arsyeshëm, ndonëse 50 për qind e asaj shume do t’i takojë Real Madridit, për shkak të marrëveshjes që kanë bërë më herët me Real Sociedadin.

  Megjithatë, ky nuk është një sinjal se largimi i Kubos është definitiv, por që lë gjithçka të hapur për një lëvizje të Liverpoolit në të ardhmen, në rast se reprezentuesi japonez vazhdon me paraqitje të mira./Telegrafi/

  Avokati i Popullit Naim Qelaj dhe përfaqësueset e UN Women Kosovo vizitë në KEDS
  Nga Rubrika
  Sport19 Prill 2024
  Komisioni Disiplinor dhe i Etikës i Federatës së Futbollit të Kosovës të premten ka shpallur dënimet për të përfshirët në kurdisjen e...
  Sport19 Prill 2024
  Berat Gjimshiti zhvilloi një tjetër paraqitje mbresëlënëse me Atalantën në UEFA Europa League  në sfidën e dytë çerekfinale ndaj Liverpoolit, aty ku...
  Sport19 Prill 2024
  Sot në selinë e Federatës së Futbollit të Kosovës është bërë tërheqja e shortit për gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, në praninë...
  Të tjera
  Lajme19 Prill 2024
  Policia e Kosovës ka arrestuar sot në Ferizaj një shtetas të Maqedonisë së Veriut, i cili ishte në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet...
  Bota/Rajoni19 Prill 2024
  Policia suedeze ka qëlluar dhe arrestuar një burrë që dyshohet se ka plagosur tre gra me një objekt të mprehtë në Vasteras,...
  Lajme19 Prill 2024
  Njësiti i hetimeve të stacionit policor të Drenasit, me autorizim nga prokuroria kompetente, kërkon ndihmë në ofrimin e informatave, të cilat do...
  Lajme19 Prill 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani kujtoi përvjetorin e masakrave në rajonin e Gollakut, ku forcat serbe vranë 115 civilë shqiptarë, fëmijë, gra...
  Lajme19 Prill 2024
  Bashkimi Evropian i ka përsëritur thirrjet të premten që të mos mohohet gjenocidi në Srebrenicë, në një kohë kur është duke u...
  Lajme19 Prill 2024
  Ish-kryeministri Isa Mustafa i ka reaguar kryeministrit Albin Kurti për një deklaratë që ai e bëri sot në 11 vjetorin e Marrëveshjes...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.