×
 • Lajme
 • Lajme

  Liridona Ademaj rivarroset nesër në fshatin e saj, familja Ademaj del me një njoftim

  FrontOnline
  03 Dhjetor 2023

  Familja e Liridona Ademajt, nëpërmjet një postimi në Facebook ka njoftuar se tashmë është marr vendimi që e ndjera të rivarroset në tokën e familjes së saj në fshatin Rracaj të Gjakovës.

  Sipas njoftimit rivarrimi i Liridonës do të bëhet nesër (e hënë 4 dhejtor) në orën 14:00.

  “Njoftim mortor nga familja Ademaj.Familja Ademaj njofton miq, shokë e dashamir se rivarrimi i vajzës tonë Liridona Ademaj e vrarë me datën 29.11.2023 bëhet nesër me datë 4 dhjetor 2023 me varrezat e fshatit Rracaj ne ora 14:00”, thuhet në njoftim.

  Kujtojmë se pas arrestimit të Naim Murselit dhe dy personave të tjerë si të dyshuar kryesor për vrasjen e Liridonës, familja Ademaj kishin kërkuar nga Prokuroria që e ndjera të rivarroset në fshatin e saj.I dyshuari Naim Murseli e ka pranuar para hetuesve se e ka porositur vrasjen për bashkëshorten e tij.

  “Burimet kanë bërë të ditur se i dyshuari Murseli ia kishte dhënë të dyshuarit G.P., 15 mijë euro para vrasjes, e 15 mijë të tjera do t’ia jepte pas kryerjes së veprës”,Gjykata Themelore e Prishtinës ua ka caktuar nga një muaj paraburgim tre të akuzuarve për vrasjen e Liridona Ademajt./Front Online

  May be an image of 1 person and text that says "NJOFTIM ΜΕ DHIMBJE TẺ THELLE NJOFTOJME TE AFERMIT, MIQTE DHE DASHAMIRET SE ME DATE 29.11.2023 NDERROI JETE TRAGJIKISHT NỀ MOSHEN 30 VJEÇARE VAJZA, NENA dhe MOTRAJONE E DASHUR LIRIDONA HAJDAR ADEMAJ (1993-2023) RIVARRIMI TẾ NDJERES BEHET DITỀN E HÊNE ΜΕ DATÊ 04.12.2023 NE ORA 14:00 NE VARREZAT E FSHATIT RRACAJ 04.12.2023 RRACAJ TẾ PIKELLUAR: FAMILJAADEMAJ"

  BAD NEWS EAGLE BËJNË HISTORI NË LIGËN E LEGJENDAVE DHE DY FINALE FANTASTIKE BASKETBOLLISTIKE TREPÇA – PEJA
  Nga Rubrika
  Lajme29 Shkurt 2024
  Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, deklaroi se imazhi i Kosovës në sytë e ndërkombëtarëve nuk është në të njëjtat nivele...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Analisti Visar Ymeri, në “Debat Plus” në RTV Dukagjini, ka thënë se deklaratat e ambasadorit amerikan në Kosovë, Jeffrey Hoverier, nuk janë...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Organizata PIPOS, e ka realizuar një hulumtim rreth punës së Qeverisë së Kosovës. Një nga temat e trajtuara në këtë hulumtim që...
  Të tjera
  Sport29 Shkurt 2024
  Edon Zhegrova po kalon një sezon të karrierës te Lille në elitën e futbollit francez. Ylli kosovar është prej futbollistëve më të...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi të hënën është takuar me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, ndërsa sot ai ka publikuar...
  Vip29 Shkurt 2024
  Të lindurit në vitin e brishtë, më 29 shkurt, kanë një ditëlindje ndryshe nga kushdo tjetër. Kjo datë është vetëm një herë...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Këshilltari në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Çerim Bajrami, është sulmuar fizikisht. Rasti ka ndodhur sot rreth orës 16:00, në...
  Lajme29 Shkurt 2024
  KFOR-i ka bërë të ditur se një person me armë zjarri (lodër) në veri të Mitrovicës sot pasdite ka filluar të sillej...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Parlamenti Evropian (PE) ka thënë në një rezolutë që e miratoi të enjten se besueshmëria e Bashkimit Evropian (BE) dëmtohet nga mungesa...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.