×
 • Lajme
 • Lajme

  “Liqeni” i Prishtinës në rrugët e lagjes Pejton

  FrontOnline
  09 Gusht 2020

  Në disa nga rrugët e kryeqytetit ka disa muaj që ka nis riasfaltimi. E ka edhe të atilla që është vështirësuar kalimi për shkak të reshjeve të fundit.

  Disa nga rrugët janë edhe mjaftë të frekuentuara siç janë rrugët “Nazmi Mustafa” dhe “Lorenc Antoni”, në Pejton, në të cilat janë parë mjaftë shumë vetura duke hasur në gropa të mbushura me ujë.

  Prishja e këtyre rrugëve ka ndodhur për shkak të punimit në rregullimin e gypave të ujit dhe atyre të kanalizimeve dhe deri sa këto punime nuk kanë përfunduar, uji ka mbuluar shumë gropa dhe rrugët janë bërë vështirë të kalueshme.

  Ekipi jonë ka dal në teren dhe ka përcjellë për sa afërmi gjendjen e krijuar në këto rrugë të lagjes Pejton, të cilat mundë t’i shihni edhe në videon e postuar më poshtë.

  Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…
  Nga Rubrika
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë qëndrimit në Berlin të Gjermanisë është takuar me bashkëkryetarin e partisë gjermane SPD, Lars Klingbeil. Kurti...
  Lajme09 Dhjetor 2023
  KEDS dhe Elektrosever kanë nënshkruar kontratën për normalizimin e shpërndarjes dhe të furnizimit me energji elektrike në pjesën veriore të Kosovës. Sipas...
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi përmes një shkrimi në “X” ka bërë të ditur se ka marrë pjesë në Forumin Ballkanik të...
  Të tjera
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka reaguar edhe një herë lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt. Ai ka thënë...
  Sport09 Dhjetor 2023
  Milani po përgatitet të shesë Rade Kruniç në janar dhe ka vendosur një çmim në mes të interesit nga Fenerbahçe dhe Olympique...
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Bashkimi Evropian e ka mirëpritur nënshkrimin e sotëm të kontratës komerciale ndërmjet kompanisë energjetike të Kosovës KEDS dhe kompanisë, Elektrosever. BE-ja me...
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, në vazhdën e takimeve me degë, ka takuar sot strukturën e asaj...
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Vrasja mizore e Liridona Admeajt, krim ky që tronditi vendin para disa javësh po vazhdon të hetohet, ndërkohë që pistat po zgjerohen...
  Bota/Rajoni09 Dhjetor 2023
  Kryeministri Edi Rama përmes një reagimi në rrjetet sociale përshëndeti mbrëmjen e sotme kongresin e SDP që po zhvillohet në Berlin. Ndërsa...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.