[wp-story]

Sport

Lëvizje provokuese para matjeve zyrtare dhe rrahje brutale: Boksierja australiane në qendër të vëmendjes

Lëvizje provokuese para matjeve zyrtare dhe rrahje brutale: Boksierja australiane në qendër të vëmendjes
12:45 | 18 Prill 2021

Ebanie Bridges, boksierja nga Australia e humbi përballjen ndaj Shannon Courtney, por duket se ajo doli fitimtare pavarësisht gjithçkaje.

Boksierja australiane ka tërhequr vëmendjen me pamjen e saj, sidomos në peshimet zyrtare, shkruan FrontOnline.

Ajo erdhi vetëm me të brendshme, duke i argëtuar të gjithë tifozët e boksit.

Ndonëse u rrah brutalisht nga Shannon dhe doli nga ringu me fytyrë të gjymtuar, Ebanie konsiderohet “fitimtare”.

Të gjithë u çmendën pas pamjes së saj dhe lëvizjeve provokuese në peshimet zyrtare.

Ndryshe, boksierja në fjalë është edhe mësuese me profesion, derisa gjatë pandemisë bëri para duke shitur pajisjet e saj sportive.

“Jam boksiere profesioniste dhe një tifoz më ofroi 500 funte për çorapet e mia të qelbura”, zbuloi ajo./FrontOnline/

Bonus dhe Premium Kartela të cilat po i ofron Petrol Company, kartelat më të kërkuara nga klientët

Të tjera