×
 • Sport
 • Sport

  Lautaro në ndjekje të rekordit të vendosur nga Higuain dhe Immobile

  FrontOnline
  27 Shkurt 2024

  Lautaro Martinez ka shënuar 22 gola në 23 ndeshje në Serie A këtë sezon dhe ka një shpresë reale për të arritur rekordin e vendosur nga Ciro Immobile dhe Gonzalo Higuain.

  Ylli argjentinas shkëlqeu në ndeshjen e fundit ndaj Lecces të dielën, duke shënuar dy gola në fitoren 4:0 të “Nerazzurrëve”.

  Ai shkoi në kuotën e 22 golave në kampionat, duke qenë kështu edhe golashënuesi më i mirë.

  Me Interin që ka ende një ndeshje më pak, atë ndaj Atalantas, skuadra e Simone Inzaghit do të zhvillojë edhe 13 ndeshje deri në fund të sezonit.

  Interi ka një epërsi prej nëntë pikësh ndaj vendit të dytë, Juventusit, dhe mund ta zgjasë atë në 12 me një fitore eventuale.

  “Tuttomercatoweb” shkruan se Lautaro tani ka 13 ndeshje për të shënuar edhe 14 gola, që do të barazonte rekordin prej 36 golave në një sezon në Serie A të vendosur nga Higuain te Napoli në sezonin 2015/16 dhe Immobile te Lazio në sezonin 2019/20.

  Duke marrë parasysh që vetëm dy nga 22 golat e tij këtë sezon kanë qenë nga penalltia, ai ka gjasa të mëdha për të arritur rekordin nëse vazhdon me këtë ritëm./Express

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet
  Nga Rubrika
  Sport13 Prill 2024
  Atletico Madrid ka marrë pikë të plota të shtunën ndaj Girona në kuadër të Javës së tridhjetë në La Liga. Ndeshja e zhvilluar...
  Sport13 Prill 2024
  Ballkani e ka konsoliduar udhëheqjen e tabelës së Superligës së Kosovës në futboll, duke bërë dy pikë më shumë se sa Llapi...
  Sport13 Prill 2024
  Gjilani ka fituar si mysafir i Prishtinës me rezultat 3-1 në kuadër të javës së 29-të të Superligës së Kosovës. Pjesa e...
  Të tjera
  Lajme13 Prill 2024
  Lista Serbe ka reaguar pas arrestimit të kryesit të veprave penale “Prishja e rendit kushtetues të Kosovës”, serbit, Sreçko Sofronijeviq. Përmes një...
  Lajme13 Prill 2024
  Për kujtim të 21-vjeçares që u vra të premten, sonte nga ora 20:00, do të ndizen qirinjë. Kjo do të bëhet para...
  Sport13 Prill 2024
  Gjilani ka fituar si mysafir i Prishtinës me rezultat 3-1 në kuadër të javës së 29-të të Superligës së Kosovës. Pjesa e...
  Lajme13 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti së bashku me Vasfije Krasniqin, kanë qëndruar në Studenicë të Istogut për t’iu bashkuar familjarëve të viktimave...
  Lajme13 Prill 2024
  Qytetarët e Kosovës dhe ata të Shqipërisë do të kalojnë përmes pikës kufitare të Vërmicës me procedura të shpejtuara përgjatë 9 muajve...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Një person ka humbur jetën dhe 10 të tjerë janë plagosur pasi një kabinë e teleferikut u përplas me një shtyllë të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.