×
 • Lajme
 • Ekonomi
 • Ekonomi

  Latifi tregon se ku do të shkojnë 1 milion e 644 mijë euro, që i fitoi Rahoveci nga Granti i Përformancës

  FrontOnline
  12 Shkurt 2024

  Në mesin e komunave të cilat kanë fituar Grantin për këtë vit është edhe Rahoveci.

  Sipas kryetarit të kësaj komune, Smajl Latifi vlera e këtij granti është 1 milion e 644 mijë euro.

  Latifi tha se si komunë i kanë plotësuar kriteret për të fituar Grantin dhe se këtë fitore ia dedikon qytetarëve.

  “Në bazë të Ministrisë së Administrimit të Pushtetit Lokal, Granti është në vlerë prej 1 milion e 644 mijë e 744 euro. Ne edhe me raportin e performancës komunale kemi dalë mirë le të themi të parët, por edhe me Grantin e Performancës e kemi plotësu kriteret. Do të thotë se kjo është një fitore e qytetarëve të Komunës së Rahovecit, në këtë rast mirënjohje për ekipin që unë e drejtoj, ekipin politik edhe grupin punues për performancë që e kemi në grup që kryen punën me ndershmëri dhe koordinatorë për performance”, tha ai.

  Ai falënderoi edhe donatorët për Grant, me ç’rast shpreson se do të mundësojë në rritjen e mirëqenies së qytetarëve.

  “Natyrisht mirënjohje edhe për të gjithë shërbyesit civil që i kemi ne në komunë, punonjësit e komunës e mirënjohje dhe falënderim për donatorët që janë… Besoj që ky Grant është i fituar me meritë dhe me përkushtim edhe do të mundësojë rritjen e mirëqenies së qytetarëve tanë sepse do të shpërndahet nëpër projekte të cilat do janë kërkesa nevoja dhe prioritete të komunës. Qytetarët e komunës sonë janë punëtorë dhe të zellshëm por edhe ekipi që qeverisë me komunën është i pandalshëm, i palodhur dhe i përkushtuar me i realizu zotimet publike dhe me i mbrojt interesin publik dhe me i realizu interesat të cilat janë të dobishme të nevojshme dhe ndikojnë në jetën cilësinë dhe mirëqenien e qytetarëve”, tha Latifi./EO

  Afër 6500 banorë të Shalës së Bajgorës përfitojnë nga rrjeti i ri
  Nga Rubrika
  Lajme01 Mars 2024
  Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka deklaruar për Front Online se çështja e dinarit nuk është dashur fare të jetë...
  Lajme01 Mars 2024
  Deputetët opozitarë  e kanë quajtur gabim të rëndë mospjesëmarrjen e kryeministrit në këtë Samitin rajonal që u mbajt në Tiranë, ndërkaq kërkojnë...
  Lajme01 Mars 2024
  Sekretari Organizativ në PSD, Nol Nushi ka deklaruar se këtë vit nuk do të ketë zgjedhje në Kosovë. Sipas Nushit, zgjedhje të...
  Të tjera
  Sport01 Mars 2024
  Synimi i Carlo Ancelottit me Real Madridin është që ata të arrijnë 80 pikë para El Clasico më 21 prill, zbulon Diario...
  Lajme01 Mars 2024
  Anëtari i kryesisë së PDK-së, Bernard Nikaj, ka thënë se pas deklaratave që i bëri sot ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier,...
  Lajme01 Mars 2024
  9:00Mbahet seanca ndaj ministrit të Brendshëm, Xhelal Sveçla dhe deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje Fitore Pacolli, Salih Zyba dhe Drita Millaku, të akuzuar...
  Lajme01 Mars 2024
  Sot parashikohet të mbajë mot me vranësira të shpeshta dhe intervale me diell, ku priten edhe reshje lokale shiu, të cilat në...
  Bota/Rajoni29 Shkurt 2024
  Të shtëna me armë zjarri ka pasur sonte në Koplik të Shqipërisë, nga ku ka mbetur i plagosur një person i moshës...
  Bota/Rajoni29 Shkurt 2024
  Mungesa e fuqisë punëtore – të tjera apo dhe pa kualifikime – po pengon kryesor ekonomik në Gjermani . Sipas Ministrit Federal...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.