Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Lajm i mirë për prindërit në Vushtrri: Dalin 120 eurot për fëmijët e sapolindur

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Drejtori i Shëndetësisë në Vushtrri, Sylejman Meholli, ka bërë të ditur se janë proceduar paratë për prindërit të cilët kanë aplikuar për subvencionimin e fëmijëve të lindur në vitin 2020.

  Meholli bëri të ditur se deri më tani janë kryer 405 kërkesat e para, duke iu proceduar nga 120 euro në llogari.

  Ndërsa, shtoi se stafi i drejtorisë me përkushtim është duke punuar intenzivisht për procedimin edhe të mbi 300 kërkesave të tjera për fëmijët e posalindur.

  Postimi:

  Të dashur prindër të fëmijëve të Komunës së Vushtrrisë, që keni aplikuar për subvencionimin e fëmijëve të lindur në vitin 2020 në Drejtorinë e Shëndetësisë dhe Përkujdesjes Sociale, njoftoheni se Drejtoria ka proceduar me pagesat në vlerë prej 120 Euro për 405 kërkesat e para që keni aplikuara në Drejtori bazuar në vendimin e Kuvendit Komunal.

  Po ashtu stafi i drejtorisë me një përkushtim të shkëlqyer është duke punuar intenzivisht për procedimin edhe të mbi 300 kërkesave të tjera për fëmijët e posalindur.

  Luteni të shikoni në llogaritë bankare të cilat i keni dorëzuar në kërkesa për mjetet dhe për çdo problem eventual të paraqiteni tek zyrtaret e Drejtorisë së Shëndetësisë dhe Përkujdesjes Sociale të Komunës së Vushtrrisë!

  #Për_fëmijët_që_duam!

  Me respekt

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për ndërprerjen e energjisë-elektrike
  Nga Rubrika
  Lajme24 Mars 2023
  Sektori i Hetimeve të Stacionit policor Prizren është duke zhvilluar hetime lidhur me veprën penale “Ngacmim” që ka ndodhur më datë 28/02/2023...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeministri Edi Rama ndodhet në Britaninë e Madhe prej dy ditësh. Në një komunikim në auditorin e Institutin Mbretëror të Marrëdhënieve Ndërkombëtare,...
  Lajme24 Mars 2023
  Policia ka bërë të ditur se kanë arrestuar një burrë në Gjilan dhe i njëjti ishte në kërkim. Sipas njoftimit të policisë...
  Të tjera
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës,  Albin Kurti, sot feston ditëlindjen e 48. Kurti ka lindur më 24 mars 1975 në Prishtinë. Kurti është kryeministri...
  Lajme24 Mars 2023
  Një person me lëndime në kokë dhe këmbë është paraqitur në stacionin policor Leposaviq dhe ka deklaruar se është sulmuar fizikisht dhe...
  Lajme24 Mars 2023
  Mjeku në Klinikën e Urologjisë, Liridon Selmani, ka reaguar pasi që ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, të enjten e vizitoi këtë Klinikë...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një hotel shtatëkatësh në Stamboll është përfshirë nga flakët mëngjësin e sotëm, duke shkaktuar dy viktima dhe dy të lënduar. Zjarri në...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një ngjarje e rëndë ka tronditur SHBA-në, ku një 30-vjeçar është goditur me thikë në një autobus në Las Vegas. Në video,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.