×
 • Lajme
 • Lajme

  Lajçak takon në Bruksel opozitën serbe, u diskutua për dialogun dhe situatën në Serbi

  FrontOnline
  26 Shkurt 2024

  Emisari Special i Bashkimit Evropian në dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, e ka takuar në Bruksel opozitën serbe.

  Lidhur me takimin Lajçak, tha se ka dëgjuar me kujdes qëndrimin e tyre rreth situatës në Serbi.

  Po ashtu ai theksoi se i ka informuar ata edhe rreth dialogut për normalizimin e raporteve me Kosovën.

  “E mirëprita interesimin e tyre rreth dialogut, si një çështje të interesit kombëtar”, tha ai.

   

  Zyrtare: Dyshekët e Comoditas produktet më të eksportuara nga Kosova për vitin 2023, dyfish më shumë se tjerët
  Nga Rubrika
  Lajme23 Prill 2024
  Ministrja e Arsimit, Arbërie Negavci, ka reaguar pasi profesori Xhevat Krasniqi me vendim të rektoratit dhe këshillit të ttikës është pezulluar nga...
  Lajme23 Prill 2024
  Kryeministri Albin Kurti ka pranuar një telefonatë nga shefi i Republikës së Francës, Emmanuel Macron, gjatë ditës së sotme. Siç njofton presidenca...
  Lajme23 Prill 2024
  Në një rast të pashembullt në historinë e Shteteve të Bashkuara avokatët që përfaqësojnë ish Presidentin Donald Trump do të përpiqen të...
  Të tjera
  Bota/Rajoni23 Prill 2024
  Shërbimi i Sigurisë së Ukrainës (SBU) raportohet se ka arrestuar një burrë në Kharkiv i dyshuar se ka ndihmuar sulmet ajrore ruse...
  Lajme23 Prill 2024
  Presidentja e Republikës së Kosovës Vjosa Osmani tha se Kosova nuk kundërshton zbatimin e detyrimeve të veta, por kërkon një marrëveshje të...
  Lajme23 Prill 2024
  Kryeministri Albin Kurti ka përgëzuar regjisorin Samir Karahoda, filmi i të cilit do të shfaqet në festivalin prestigjioz të filmit në Kanë....
  Bota/Rajoni23 Prill 2024
  SPB Tetovë njofton se është denoncuar një rast i shkeljes së heshtjes zgjedhore për zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut. Një 19-vjeçar...
  Lajme23 Prill 2024
  Deputetja nga radhët e AAK-së, Time Kadrijaj raportin e DASH-it lidhur me korrupsionin në Kosovë e ka vlerësuar si konfirmim të skandaleve...
  Vip23 Prill 2024
  Aktorja dhe afaristja e njohur shqiptare që jeton në Zvicër Besa Rraqi Rizmani në episodin e fundit është shfaqur ne serialin e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.