Lajme

Labinot Tahiri del kundër masave të reja të Qeverisë Hoti, organizon protestë

Labinot Tahiri del kundër masave të reja të Qeverisë Hoti, organizon protestë
13:01 | 11 Nëntor 2020

Pas vendimeve të reja nga ana e qeverisë Hoti për masat shtesë në luftimin e koronavirusit, ka reaguar ish-deputeti Labinot Tahiri.

Ai ka thirrur protestë për të premten në orën 11:00 në Ferizaj.Tahiri thotë se 70 për qind e qytetarëve dhe bizneseve janë kundër mbylljes.

Shkrimi i plotë nga Labinot Tahiri:Lajmrim!70 perqind e qytarëve dhe bisneseve jane kunder mbylljes.

MOS LEJO AS TI!Të premten ora 11:00 para Sheshit te Ferizaj do te dalë në PROTESTË.Ju, pronarë te bizneseve e qytetarë, mos rrini duar kryq do te falimentoni te gjithë nese lejoni mbylljen totale.Mos keni frik, unê shkoj ne burg për ju.Merrni maskat mbrone veten nese ka virus, dhe se cili e mbajm pergjegjesine e jo me na mbyll si miun ne kafaz e me u dok si derraaa pa krye.Unë do te dal e sa dalin qytetarêt le ta bartin secili ndeegjegjejen e tyre se leht me u anku por me dale nuk është marre.Nuk dal per muzik dhe Estrade ajo pune ka mbaruar, por dal se plot pronarë me shkruajne dhe jam ne mbrijtje te qytetarit.

EKSKULZIVE: Art Motion dhe Klan Kosova fitojnë të drejtën televizive të Superligës, Ligës së parë si dhe Kupës së Kosovës 

Të tjera