Lajme

Labi i siguron pension mujor 87 vjeçares që jeton e vetme në Istog

Labi i siguron pension mujor 87 vjeçares që jeton e vetme në Istog
22:51 | 26 Korrik 2020

Zojë Haxhijaj nga fshati Rakohë e Istogut jeton e vetme prej tre dekadash. 87 vjeçarja të vetmen ndihmë i ka 90 euro pension mujor. Ajo vuan nga tensioni i lartë dhe nevojat i ka të shumta.

Prej nesër në ndihmë asaj i shkon këngëtari Labinot Tahiri-Labi. Nëpërmjet llogarisë së tij në Facebook, ai ka ftuar qytetarët që të ndihmojnë të moshuarën.

Lexo Edhe:

3086 raste aktive me Covid-19 në Kosovë, si krahasohet Kosova me shtetet e rajonit

Ai ka premtuar se nevojtares do t’i sigurojë pension mujor në vlerën e 200 eurove.

Shkrimi i plotë i Labit në Facebook:

Halla Loqkë, ti meriton më shumë.

Nesêr do jem nê konakun tênd dhe do ta kesh pensionin 200 euro, jo 90 euro!

Ti e do vetem sigurinê, bukën dhe barnat!

Tê gjitha moj gjyshe do ti sugurojmë qê nga ky moment.

Qytetarë e shqiptarë, me shkruani vetem nê nr tim personal kush do me i ndihmua kêsaj halle të cilen ka e degjoja mendoja për gjyshêrit tanê!

Këtij vendi duhet ti japim shpresë dhe vertet vetem me vepra, e jo fjalë boshe sikurse nëpêr fushata. Ja ku e ka Qeveria këtê gjyshe e ku e ka shteti të cilen e kanê lênê nê humnerê.

Mos harroni ka njê Zot.

Shqiptarë të dashur ta ndihmojmë, se shumë shpejtë mund të perjetojmë jetën si kjo! .

049139900

Labinot Tahiri, Ferizaj Kosovë e Shqipêrisê.

Banori/banorja i/e dhjetë: Jeta të ofron njerëz të këqij, por unë ua gjej vendin

Të tjera