×
 • Lajme
 • Lajme

  Labi i siguron pension mujor 87 vjeçares që jeton e vetme në Istog

  FrontOnline
  26 Korrik 2020

  Zojë Haxhijaj nga fshati Rakohë e Istogut jeton e vetme prej tre dekadash. 87 vjeçarja të vetmen ndihmë i ka 90 euro pension mujor. Ajo vuan nga tensioni i lartë dhe nevojat i ka të shumta.

  Prej nesër në ndihmë asaj i shkon këngëtari Labinot Tahiri-Labi. Nëpërmjet llogarisë së tij në Facebook, ai ka ftuar qytetarët që të ndihmojnë të moshuarën.

  Lexo Edhe:

  3086 raste aktive me Covid-19 në Kosovë, si krahasohet Kosova me shtetet e rajonit

  Ai ka premtuar se nevojtares do t’i sigurojë pension mujor në vlerën e 200 eurove.

  Shkrimi i plotë i Labit në Facebook:

  Halla Loqkë, ti meriton më shumë.

  Nesêr do jem nê konakun tênd dhe do ta kesh pensionin 200 euro, jo 90 euro!

  Ti e do vetem sigurinê, bukën dhe barnat!

  Tê gjitha moj gjyshe do ti sugurojmë qê nga ky moment.

  Qytetarë e shqiptarë, me shkruani vetem nê nr tim personal kush do me i ndihmua kêsaj halle të cilen ka e degjoja mendoja për gjyshêrit tanê!

  Këtij vendi duhet ti japim shpresë dhe vertet vetem me vepra, e jo fjalë boshe sikurse nëpêr fushata. Ja ku e ka Qeveria këtê gjyshe e ku e ka shteti të cilen e kanê lênê nê humnerê.

  Mos harroni ka njê Zot.

  Shqiptarë të dashur ta ndihmojmë, se shumë shpejtë mund të perjetojmë jetën si kjo! .

  049139900

  Labinot Tahiri, Ferizaj Kosovë e Shqipêrisê.

  Delegacioni nga Drake University viziton Devolli Corporation, njësinë Prince Caffe
  Nga Rubrika
  Lajme18 Prill 2024
  Një operim tejet kompleks është kryer tek një pacient 61-vjeçar. Intervenimi është realizuar nga një ekip i mjekëve italianë dhe ata të...
  Lajme18 Prill 2024
  Vrasjet e fundit të grave, shqetësuese i sheh edhe sociologu, Blerim Selishta i cili për Front Online tha se nuk duhet vënë...
  Front TV18 Prill 2024
  Lëvizja Feministe Studentore të enjten ka ndërprerë ligjëratën e profesorit të denoncuar për ngacmim seksual, Xhevat Krasniqi. Disa nga përfaqësuesit e kësaj...
  Të tjera
  Lajme18 Prill 2024
  Oda Ekonomike e Kosovës ka reaguar pas ndalimit të djeshëm të qytetarëve të Kosovës nga ana e autoritetet serbe në kufirin mes...
  Lajme18 Prill 2024
  Është mbajtur ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në fjalimin e tij...
  Lajme18 Prill 2024
  Një person i dyshuar është arrestuar në lidhje me rastin e vdekjes së 23-vjeçares nga Ukraina, Olena Kozii. Ai është ndaluar për...
  Lajme18 Prill 2024
  Kryeministri Albin Kurti i ka ftuar ministrat në një mbledhje të Qeverisë. Mbledhja është caktuar të mbahet të orën 10:30, bëri të...
  Sport18 Prill 2024
  Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka mbetur i zhgënjyer me eliminimin nga Liga e Kampionëve. “Citizens” i dhanë fund eksperiencës në...
  Sport18 Prill 2024
  Carlo Ancelotti është mjaft i lumtur me kualifikimin e Real Madridit në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. “Los Blancos” e eliminuan Manchester...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.