×
 • Lajme
 • Lajme

  Ky pritet të jetë kandidati i PDK-së për Kryeministër

  FrontOnline
  22 Dhjetor 2020

  Periskopi ka marrë vesh nga burime brenda PDK-së, se kandidat i kësaj partie për kryeministër, do të jetë Bedri Hamza.

  Pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese që e çoi Kosovën në zgjedhje, interesimi i mediave gjatë ditës ka qenë se kush do të jenë emrat që do të garojnë për Kryeministër.

  Deri tani, nga tri partitë më të mëdha politike, kandidati që potencialisht dihet, është ai i Vetëvendosjes.

  Ndërkohë Periskopi ka mësuar nga burimet se Bedri Hamza mund të jetë kandidat i PDK-së për kryeministër.

  ‘Bedri Hamza është një nga emrat më të lakuar në parti së fundmi si kandidat për kryeministër’, ka thënë një burim brenda kësaj partie për Periskopin.

  Kujtojmë se Enver Hoxhaj është ushtrues detyre i kësaj partie, që kur dha dprëheëje Kadri Veseli nga pozita e kryetarit para shkuarjes në Hagë.

  Vendimi i mbrëmshëm i Gjykatës Kushtetuese për zgjedhje, ka mobilizuar partitë politike.

  Ndërkohë U.D. e detyrës së Presidentes, Vjosa Osmani, ka takuar sot përfaqësues të partive për të folur rreth datës së zgjedhjeve.

  Ambasadori suedez qëndron në Devolli Corporation, viziton njësinë Prince Caffe
  Nga Rubrika
  Lajme29 Maj 2024
  Ish- anëtari i Gjykatës Kushtetuese, Kadri Kryeziu ka komentuar përplasjet mes Presidencës dhe Qeverisë për mos anëtarësimin e Kosovës në KiE. Kryeziu...
  Lajme29 Maj 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se koalicioni me Nismën Socialdemokrate, Listën Konservatore dhe Forumin Intelektual...
  Lajme29 Maj 2024
  “Kurrë dora ime nuk qohet ta votojë një koalicion me kryeministër Albin Kurtin. Mund të votoj çfarëdo koalicioni me Bedri Hamzën kryeministër....
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2024
  Deputeti i VV-së, Armend Muja, sa i përket zërave për koalicion PDK-LVV, tha se nuk ka ndonjë përafrim me partinë që udhëheqet...
  Sport29 Maj 2024
  Borussia e Dortmundit do të festojë në “Wembley” pavarësisht nga rezultati i finales me Realin e Madridit. Sipas tabloidëve britanikë klubi nga...
  Lajme29 Maj 2024
  Policia ka bërë të ditur se në kuadër të Njëjësisë Rajonale të Komunikacionit Rrugor në Gjakovë është themeluar një task forcë pjesë...
  Vip29 Maj 2024
  Këngëtarja britanike me famë botërore, Dua Lipa, bëri thirrje për armëpushim të përhershëm në Rripin e Gazës. Këngëtarja Dua Lipa, me origjinë...
  Lajme29 Maj 2024
  “Kështu përfundon kur i servohesh vetë përbindëshit”, ka thënë kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, pas dështimit të iniciativës së Partisë Demokratike të...
  Bota/Rajoni29 Maj 2024
  Pasditen e sotme flakët kanë përfshirë një pjesë të spitalit të Shkodrës. Ende nuk dihen shkaktarët e këtij zjarri, shkruan TCh, transmeton...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.