×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Kush është Ashley Biden, vajza që do të zëvendësojë Ivanka Trump!

  FrontOnline
  11 Nëntor 2020

  Kur Joe Biden do të betohet si presidenti i 46-të i SHBA-së, më 20 janar, vajza e tij, Ashley Biden, do të marrë pozitën e Ivanka Trump-it si “vajza e parë”.

  Ndërsa familja Biden ka qenë në qendër të vëmendjes për më shumë se një dekadë, Ashley ka mbetur në hije.

  Anëtarja më e re e familjes Biden ka krijuar emrin e saj si një ikonë mode dhe avokate e reformës në drejtësinë penale.

  Ja çfarë duhet të dini për “vajzën e parë” që do të pasojë Ivanka Trump-in!

  Ajo është më e vogla nga fëmijët e Biden-it

  Ashley lindi në 8 qershor 1981, nga gruaja e dytë e Biden, Jill.

  Ajo ka dy gjysmë vëllezër më të mëdhenj, Beau-n, i cili ndërroi jetë nga kanceri i trurit në 2015 dhe Hunter-in, një avokat amerikan.

  Ajo gjithashtu kishte një gjysmë motër, Naomi-in, e cila vdiq në një aksident automobilistik në vitin 1972, së bashku me gruan e parë të Biden-it, 30-vjeçaren Neili.

  Ajo mban një profil modest

   

   

  Ashley e ka mbajtur jetën e saj të veçuar dhe nuk ka bërë shumë dalje publike.

  Ajo më herët ka pranuar se të qenit në mjedise publike nuk e bën të ndihet rehat.

  Në një nga daljet e saj të rralla publike, Ashley u paraqit në samitin e “Rregullat e Grave 2014” në Uashington, ku u ftua të mbante një fjalim, informon dritare.net.

  Ajo ka një linjë veshjesh

   

  Në vitin 2017, Ashley themeloi një linjë veshjesh të prodhuara në Amerikë, “Livelihood”.

  Linja e saj nisi në javën e modës në New York dhe mblodhi 30,000 dollarë për” Delaware Community Foundation”.

  Logoja e linjës, një shigjetë që qëllon përmes “LH”, është një nderim për vëllain e saj të ndjerë Beau-n, për të cilin ajo tha se ishte “harku im”.

  “Kanceri i tij më gjunjëzoi. Nuk kisha zgjedhje tjetër përveç të qëlloja përpara, të vazhdoja të synoja ëndrrat e mia”, tha Ashley.

   

  Ajo është e famshme në rrjetet sociale

  Ashley u përmend shumë herë në aplikacione të ndryshme të rrjeteve sociale pasi pamjet nga fjalimi i fitores së Joe Biden në Wilmington, Delaware, treguan kërcimin e saj në sfond.

  Pamjet u mirëpritën nga përdoruesit e rrjeteve sociale, njëri prej të cilëve e krahasonte atë me Pippa Middleton

  Po vjen “Cyber ZERO” eventi që jep përgjigje për çdo lloj kërcënimi online
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni28 Shkurt 2024
  Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov do të vizitojë Turqinë të premten dhe të shtunën, tha zëdhënësja ruse Maria Zakharova, ndërsa të...
  Bota/Rajoni28 Shkurt 2024
  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një shkollë në Gjermani, ku si pasojë e një sulmi me thikë kanë mbetur të...
  Bota/Rajoni28 Shkurt 2024
  Papa Françesku, që po përballet me grip, është dërguar në spital të mërkurën pas deklarimit të përjavshëm, ka njoftuar Vatikani. Vatikani nuk...
  Të tjera
  Vip28 Shkurt 2024
  Ilnisa Agolli dhe Sara Karaj kanë patur një debat të ashpër me njëra-tjetrën. Kjo nisi që me hyrjen e modeles pasi gazetarja...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Ish-kryetari i Gjykatës së Apelit, Hasan Shala, ka deklaruar se Milan Radoiçiqi, udhëheqësi i grupit të armatosur të Serbisë që kreu sulmin...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Ish-zëvendësministri për Komunitete dhe Kthim, Milazim Gashi, ka theksuar se Milan Radoiçiq ka grushtuar brutalisht Aleksandar Spiriq, ish-kryetarin ilegal të Mitrovicës Veriore,...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Tash e dy ditë kanë filluar gërmimet e para për të pagjeturit për këtë fillim vit në Prekaz. Lajmin e ka bërë...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Shefi i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Besnik Tahiri, ka thënë se Reforma e administratës dhe sundimi i...
  Lajme28 Shkurt 2024
  “Dinarin nuk na e sollën në tavolinë aleatët, por arroganca e kryeministrit Kurti”. Kështu, po vlerëson ish-kryenegociatori Avni Arifi. Arifi për Front...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.