×
 • Lajme
 • Lajme

  Kusari-Lila:U përmbys plani i mashtruesve dhe pazargjive

  FrontOnline
  21 Dhjetor 2020

  Deputetja Mimoza Kusari-Lila thotë se me vendimin e Gjykatës Kushtetuese shpalli të pavlefshme votën e Etem Arifit dhe u hapi rrugë zgjedhjeve të reja, po vjen shpresa për fitore të drejtësisë mbi të padrejtën.

  Sipas saj, “pranvera po vjen më herët” këtë herë.

  “Sonte u përmbys përfundimisht qëllimi dhe plani i mashtruesve dhe pazargjive. Nuk ka rrugë të shkurtër për te suksesi dhe as bypass për te pushteti”, shkroi Kusari-Lila në facebook:

  Shkrimi i plotë në Facebook:

  Sonte në natën më të gjatë të vitit, vie drita e shpresës për fitoren e drejtësisë mbi të padrejtën,

  e punës mbi mashtrimin dhe kthimit të vullnetit të qytetarëve aty ku e ka vendin, në institucionet legjitime të shtetit.

  Sonte u përmbys përfundimisht qëllimi dhe plani i mashtruesve dhe pazargjive.

  Nuk ka rrugë të shkurtër për te suksesi dhe as bypass për te pushteti.

  Kush e mendon ndryshe e gjen atë që e meriton, shkarkimin dhe dënimin nga qytetarët sot dhe gjykimin nga historia nesër.

  Kosovë, pranvera po të vjen më herët kësaj radhe!

  Nesër këto zona do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë
  Nga Rubrika
  Lajme20 Maj 2024
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka thënë se kryeministri Kurti e ka sjellë Serbinë si temë kryesore të diskutimit...
  Lajme20 Maj 2024
  Deputeti Fatmir Humolli ka thënë se kur qeveria të japë llogari, ai do të votojë për shpërndarjen e Kuvendit. “Duhet të shkarkohet...
  Lajme20 Maj 2024
  Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta deklaroi sot se, politikat aktuale në Shqipëri nuk po e udhëheqin vendin në drejtimin e...
  Të tjera
  Lajme20 Maj 2024
  Policia e Kosovës ka jap detaje shtesë lidhur me aksionin e zhvilluar gjatë ditës së sotme në veri të vendit. Sipas njoftimit...
  Lajme20 Maj 2024
  Kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku, tregoi arsyet e refuzimit të ftesës për takim me kryeministrin Albin Kurti. Ai tha se ftesa e...
  Lajme20 Maj 2024
  Pas shiut të rrëmbyeshëm që përfshiu orët e para të mëngjesit Prishtinën dhe jo vetëm, sipas parashikimeve të fundit, të martën pasdite...
  Bota/Rajoni20 Maj 2024
  Për herë të parë në Shqipëri kurorëzojnë dashurinë në martesë një çift i komunitetit LGBT. Ndonëse nuk konsiderohet e ligjshme dy vajzat...
  Lajme20 Maj 2024
  Qeveria e Kosovës ka zhvilluar mbledhje elektronike, në të cilën ka miratuar `Projektligjin për Ratifikimin e Traktatit` ndërmjet Kosovës dhe Danimarkës, për...
  Sport20 Maj 2024
  Barazimi i Real Madridit me rezultat 4-4 ndaj Villarrealit, e pa Carlo Ancelottin duke vendosur në fushë formacionin e dytë të ekipit,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.