Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Kusari-Lila: Zemaj i pakualifikuar, Qeveria të shkoj në shtëpi

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka kritikuar Qeverinë Hoti dhe ministrin Armend Zemaj, për keqmenaxhim me pandeminë Covid-19.

  Ajo ka thënë se derisa gjatë kohës së Qeverisë Kurti, Kosova radhitej në listën e vendeve që po menaxhonin mirë me pandeminë, ajo tani është në listën e zezë.

  “Janë deputetët e këtij koalicioni që me 25 mars rrëzuan një qeveri me një arsyetim. Arsyeja ishte rrezikimi i raporteve me SHBA-në. Gjashtë muaj e gjysmë pas, ne jemi me numra alarmant të vdekjeve dhe infeksioneve”, ka thënë ajo.

  Kusari-Lila, po ashtu ka kritikuar ministrin Armen Zemaj, i cili u larguar mëherët nga seanca e sotme e Kuvendit të Kosovës, duke thënë se ai nuk është i kualifikuar për shëndetësinë.

  “Arsyeja që zoti Zemaj është larguar, është se ka dal me policinë, sepse po ofrohet ora 19:00, e ju ka bë praktikë me e bo kryepolicin e nganjëherë ministrin e Drejtësisë, përveç ministrin e Shëndetësi edhe nuk e dinë edhe nuk e ka kualifikim ta bëjë”, ka shtuar ajo.

  Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…
  Nga Rubrika
  Lajme24 Mars 2023
  Një person me lëndime në kokë dhe këmbë është paraqitur në stacionin policor Leposaviq dhe ka deklaruar se është sulmuar fizikisht dhe...
  Lajme24 Mars 2023
  Mjeku në Klinikën e Urologjisë, Liridon Selmani, ka reaguar pasi që ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, të enjten e vizitoi këtë Klinikë...
  Lajme24 Mars 2023
  Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, mori pjesë në Iftarin, darkën e Ramazanit, të organizuar nga stafi i Ambasadës Amerikane. Ai...
  Të tjera
  Lajme24 Mars 2023
  Liderёt e Bashkimit Evropian nёpёrmjet tё konkluzave kanё pёrshendetur marrëveshjen e arritur nё Ohёr të Mqedonisë së Veriut, nё mes tё kryeministrit...
  Lajme24 Mars 2023
  Trepça ka hapur rreth 100 vende të lira të punës. Është hapur konkurs i brendshëm për punëtorë në Minierë LINKU KËTU
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Tanzania ka njoftuar shpërthimi e një sëmundje vdekjeprurëse e cila vjen nga virusi Marburg. Deri më tani janë shënuar 5 viktima si...
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bashkë me kabinetin qeveritar sot do të bëjë homazhe në Kompleksin Memorial “Dëshmorët e Kombit”...
  Lajme24 Mars 2023
  Bordi i Zyrës së Rregullatorit për Energji, në mbledhjen e mbajtur të enjten, ka vendosur për shtrenjtim të çmimit të rrymës. Ky...
  Lajme24 Mars 2023
  Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere sot do të mbajë mbledhje. Në këtë mbledhje do të ketë diskutim rreth Bordit Drejtues të...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.