Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  KSHZ vendos që komisionerët dhe anëtarët e këshillave zgjedhore të marrin më shumë para për zgjedhjet

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Komisioni Shtetëror Zgjedhor (KSHZ) në Maqedoni sot unanimisht ka vendosur që të rriten për 100% pagesat për këshillat zgjedhor, për 20% të rriten pagesat për anëtarët e komisioneve komunale dhe për punëtorët shëndetësor të marrin nga 6000 denarë për pjesmarrjen në procesin zgjedhor, përcjell Telegrafi Maqedoni.

  “Propozuam ndryshime të rregullores së punës që nga shkurti i këtij viti dhe kjo është bërë për arsye të situatës së krijuar me pandeminë dhe me shtyrjen e procesit zgjedhor. Pandemia mund të ndikojë në shëndetin e pjesmarrësve në procesin zgjedhor, dhe për këtë erdhëm në këtë përfundim për të rritur pagesat e komisioneve zgjedhore” tha anëtarja e KSHZ-së, Elizabeta Postolovska.

  Sipas Postolovskës ndryshimet e pagesave janë reale dhe janë krijuar sipas gjendjes aktuale.

  Vedat Bajrami banori më i ri në Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Jeton Ismaili, është gazetar në Luginën e Preshevës që tash e sa vjet përcjell sektorin e e politikës. Ai ka thënë zor...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Të tjera
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Në Mal të Zi nesër mbahet balotazhi i zgjedhjeve presidenciale, në të cilat presidenti në detyrë, Milo Gjukanoviq përballet me një sfidë...
  Vip01 Prill 2023
  Konkurrentja e edicionit të dytë të Big Brother VIP Albania, Olta Gixhari, ka vendosur që sonte të lërë lojën. Ajo ka deklaruar...
  Bota/Rajoni01 Prill 2023
  Kryetari i komunës së Bujanocit, Nagip Arifi duke komentuar zhvillimet e fundit politike në Kosovë, saktësisht “ujdin” e Kosovës dhe Serbisë, bazuar...
  Lajme01 Prill 2023
  Profesori në Universitetin John Hopkins, Edward Joseph ka thënë se në rast të dështimit të marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, do të...
  Vip01 Prill 2023
  Arbana Osmani e nisi mbrëmjen e sotme spektaklin e “Big Brother VIP” duke njoftuar se të gjithë banorët, përpos njërës, kanë vendosur...
  Vip01 Prill 2023
  Sot banorët janë sfiduar për të zgjedhur nëse është e vërtetë apo jo, informatat jashtë “BBVA”. Njëra nga to ishte se Kevin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.