×
 • Sport
 • Sport

  Kroos flet për rikthimin te Gjermania dhe rinovimin e kontratës me Real Madridin

  FrontOnline
  13 Shkurt 2024

  Përpara ndeshjes së 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve ndaj Leipzigut, Toni Kroos në konferencën për media u pyet nëse do të rinovojë kontratën me Real Madridin dhe për një rikthim të mundshëm në Kombëtaren e Gjermanisë.

  Kontrata e tij me “Los Blancos” skadon më 30 qershor të këtij viti. Nëse nuk rinovon, ai mund të largohet si lojtar i lirë nga skuadra që e ka përfaqësuar për gati një dekadë.

  “Nuk e di, me të vërtetë. Më vjen mirë që kaq shumë njerëz duan që unë të vazhdojë. Nuk ka asnjë vendim ende”, tha Kroos.

  “Këto janë të gjitha problemet që kam. Unë nuk kam marrë asnjë vendim”, u përgjigj ai më vonë, kur u ngritën njëkohësisht temat për të ardhmen e tij dhe rikthimin nga pensioni për të luajtur për Gjermaninë në Kampionatin Evropian “Euro 2024”, që do të mbahet këtë verë në tokën gjermane.

  “Dua ta përfundoj karrierën time në një nivel shumë të lartë. Jam i njëjti si një vit më parë. Do të shohim. Dua të marr vendimin e duhur. Kombëtarja është një mundësi, por unë nuk kam vendosur asgjë”, vazhdoi 34-vjeçari.

  “Nuk jam i shqetësuar për atë që mund të ndodhë. Një vendim mund të merret përpara fundit të sezonit. Do ta marr kur të mendoj se është koha. Nuk është e lehtë të luash për kaq gjatë në një nivel të lartë. Jam i kënaqur me performancën time, por sezoni i vërtetë fillon në mars ose prill”, shpjegoi ish-mesfushori i Bayern Munichit.

  Përmirësimi i Kroos veçanërisht në punën e tij në mbrojtje është vërejtur nga shtypi dhe ai pranoi se është përpjekur të punojë në atë fushë të lojës së tij.

  “Kam luajtur më shumë herë si ‘6’. Duhet të mendosh pak më shumë për mbrojtjen sesa si ‘8’. Doja të përmirësohesha në këtë aspekt, sepse këtu luajmë shumë në sulm”, tha ai.

  Sa i përket dëshirës së Madridit për të ngritur një trofe të 15-të të Ligës së Kampionëve, Toni Kroos tha se nuk e di nëse ata janë favorit, megjithëse ata kanë treguar se janë “të aftë” këtë sezon.

  “Një ditë e keqe të nxjerr jashtë garës”, deklaroi pesë herë fituesi i këtij trofeu. /Gazeta Express/

  KEDS: Erërat dhe reshjet e borës shkaktojnë dëme në rrjetin elektrik, disa zona mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Sport29 Shkurt 2024
  Zinedine Zidane ka refuzuar mundësinë për të menaxhuar Manchester United, sipas asaj që raportojnë mediat në Angli. Legjenda franceze nuk ka qenë...
  Sport29 Shkurt 2024
  Edon Zhegrova po kalon një sezon të karrierës te Lille në elitën e futbollit francez. Ylli kosovar është prej futbollistëve më të...
  Sport29 Shkurt 2024
  Barcelona po vazhdon të kërkojë zëvendësimin e Xavit, i cili do të largohet në fund të këtij sezoni, ndërsa timonieri i ri...
  Të tjera
  Lajme29 Shkurt 2024
  Gjykata Themelore në Prizren ua ka vazhduar masën e paraburgimit edhe për nga dy muaj katër të dyshuarve për grabitjen në Suharekë,...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, tha se në shëndetësi nuk ka zhvillim nga Qeveria Kurti, por sipas tij ka vetëm degradim. Sipas...
  Sport29 Shkurt 2024
  Edon Zhegrova po kalon një sezon të karrierës te Lille në elitën e futbollit francez. Ylli kosovar është prej futbollistëve më të...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Deputeti shqiptar në Kuvendin e Serbisë, Shaip Kamberi të hënën është takuar me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq, ndërsa sot ai ka publikuar...
  Vip29 Shkurt 2024
  Të lindurit në vitin e brishtë, më 29 shkurt, kanë një ditëlindje ndryshe nga kushdo tjetër. Kjo datë është vetëm një herë...
  Lajme29 Shkurt 2024
  Këshilltari në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Çerim Bajrami, është sulmuar fizikisht. Rasti ka ndodhur sot rreth orës 16:00, në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.