×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Kroaci, 85 viktima dhe afër 4 mijë raste të reja me Covid-19

  FrontOnline
  17 Dhjetor 2020

  Gjatë 24 orëve të fundit në Kroaci janë regjistruar 85 viktima dhe 3 918 raste të reja me COVID-19.

  “Që nga 25 shkurti 2020, kur u regjistrua rasti i parë me COVID-19 në Kroaci, janë shënuar 186 963 raste infektimi, nga të cilët 2 955 kanë humbur jetën. Gjithsej 161 563 janë shëruar, nga të cilët 3 790 në 24 orët e fundit”, tha Selia e Mbrojtjes Civile, raporton ATSh.

  Numri i rasteve aktive në Kroaci sot është gjithsej 22 445.

  Midis tyre, 2 943 pacientë janë në spital, nga të cilët 287 janë në ventilatorë.

  Aktualisht, në vetëkarantinim janë 55 777 persona.

  KESCO u certifikua me tri ISO Standarde
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni29 Maj 2024
  Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Marko Gjuriq, ka zhvilluar një bisedë me ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Serbi, Edward...
  Bota/Rajoni29 Maj 2024
  Izraeli të mërkurën dërgoi tanke për të sulmuar Rafahun dhe njoftoi se lufta në Gaza do të vazhdojë gjatë gjithë vitit. Tanket...
  Bota/Rajoni29 Maj 2024
  Pasditen e sotme flakët kanë përfshirë një pjesë të spitalit të Shkodrës. Ende nuk dihen shkaktarët e këtij zjarri, shkruan TCh, transmeton...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se koalicioni me Nismën Socialdemokrate, Listën Konservatore dhe Forumin Intelektual...
  Lajme29 Maj 2024
  “Kurrë dora ime nuk qohet ta votojë një koalicion me kryeministër Albin Kurtin. Mund të votoj çfarëdo koalicioni me Bedri Hamzën kryeministër....
  Lajme29 Maj 2024
  Gjatë vizitës zyrtare në Kanada, zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, është pritur në takim nga senatori,...
  Lajme29 Maj 2024
  Daut Haradinaj nga AAK-ja thotë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po përqan shqiptarët në Luginë. Haradinaj thekson se, kjo përçarje e...
  Lajme29 Maj 2024
  Fondi i Kosovës për Efiçiencë të Energjisë (FKEE) njofton të gjithë përfituesit e thirrjes “ZBATIMI I MASAVE TË EFIÇIENCËS SË ENERGJISË PËR...
  Lajme29 Maj 2024
  Deputeti i VV-së, Armend Muja, sa i përket zërave për koalicion PDK-LVV, tha se nuk ka ndonjë përafrim me partinë që udhëheqet...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.