×
 • Lajme
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Krimi në Gjermani: Kosovari ka vrarë të bijën, bashkëshorten dhe pastaj veten

  FrontOnline
  17 Dhjetor 2020

  Një krim i rëndë ka ndodhur sot në Danziger Strasse në Isselburg të Gjermanisë.

  Sipas policisë dhe prokurorisë një burrë 51 vjeçar me prejardhje nga Kosova, ka vrarë bashkëshorten e tij 46 vjeçare, të bijën 17 vjeçare dhe më pas është varur në verandë.

  Po ashtu policia në vendin e ngjarjes ka gjetur vajzën tjetër të çiftit, një 14 vjeçare e cila ka qenë e mbyllur në një prej dhomave të shtëpisë dhe e cila ka shpëtuar pa u lënduar, raportojnë mediat gjermane.

  Sipas dyshimeve të para mosmarrëveshjet e çiftit në fazën e divorcit mund të jenë motivet që kanë çuar deri te krimi.

  “Në shtypin policia ka gjetur tre trupa të pajetë dhe një 14 vjeçare të palënduar”, ka njoftuar zëdhënësi i distriktit të Borken.

  “14 vjeçarja është në gjendje stabile dhe ka qenë në gjendje të të merrej në pyetje nga oficerët e policisë”.

  Një banor i zonës ka thënë për media se çifti ka prejardhje nga Kosova dhe që në Isselburg ka jetuar prej shumë kohësh.

  “E njoh mjaft mirë është familje. Fatkeqësisht kanë jetuar të ndarë prej shumë kohësh. Ka të bëjë me divorcin dhe se kush do ta merrte shtëpinë”, ka thënë ky banor.

  Natën e Kurban Bajramit Petrol Company shpërndan 40 pako ushqimore për fëmijët jetim në Kosovë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni29 Maj 2024
  Izraeli të mërkurën dërgoi tanke për të sulmuar Rafahun dhe njoftoi se lufta në Gaza do të vazhdojë gjatë gjithë vitit. Tanket...
  Lajme29 Maj 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se koalicioni me Nismën Socialdemokrate, Listën Konservatore dhe Forumin Intelektual...
  Lajme29 Maj 2024
  “Kurrë dora ime nuk qohet ta votojë një koalicion me kryeministër Albin Kurtin. Mund të votoj çfarëdo koalicioni me Bedri Hamzën kryeministër....
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2024
  Policia ka bërë të ditur se në kuadër të Njëjësisë Rajonale të Komunikacionit Rrugor në Gjakovë është themeluar një task forcë pjesë...
  Vip29 Maj 2024
  Këngëtarja britanike me famë botërore, Dua Lipa, bëri thirrje për armëpushim të përhershëm në Rripin e Gazës. Këngëtarja Dua Lipa, me origjinë...
  Lajme29 Maj 2024
  “Kështu përfundon kur i servohesh vetë përbindëshit”, ka thënë kryetari i PSD-së, Dardan Molliqaj, pas dështimit të iniciativës së Partisë Demokratike të...
  Bota/Rajoni29 Maj 2024
  Pasditen e sotme flakët kanë përfshirë një pjesë të spitalit të Shkodrës. Ende nuk dihen shkaktarët e këtij zjarri, shkruan TCh, transmeton...
  Sport29 Maj 2024
  Sonte do të zhvillohet finalja e madhe e Ligës së Konferencës, ku përballë njëra tjetrës do të jenë Olympiacos dhe Fiorentina. Olympiacos...
  Lajme29 Maj 2024
  Policia njofton se në vazhdën e veprimeve hetimore në lidhje me rastin e titulluar “Dinari serb” sot është realizuar kontrolli i filialës së bankës...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.