×
 • Lajme
 • Lajme

  Krasniqi flet për mundësinë e një koalicioni parazgjedhor

  FrontOnline
  22 Dhjetor 2020

  Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi tha se ende nuk mund të flasin se a do të shkojnë në zgjedhje të vetme apo do të bëjnë koalicion parazgjedhor me ndonjë nga partitë parlamentare.

  Krasniqi tha se është e mundshme që edhe në këto zgjedhje të garojnë me ndonjë partner koalicioni.

  “Ashtu si ju edhe ne, mbrëmë jemi njoftuar që do të shkojmë në zgjedhje. Këto janë çështje që po diskutohen. Ne nuk mund tju themi tash se do të garojmë bashkë me një partner. Do të jetë e mundshme që të kemi partner edhe tash. Për neve është e rëndëishmë që do të kalojmë më një listë përfaqësuesisht më të mirë se partitë tjera”, tha Krasniqi.

  Ushtruesja e detyrës së Presidentit, Vjosa Osmani sot është takuar me të gjitha partitë parlamentare ku ka diskutuar për datën e zgjedhjeve.

  Ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Lajme29 Maj 2024
  Bernard Nikaj Sekretar për Marrëdhënie Ndërkombëtare në  PDK tha se kanë provuar që të i’a shkurtojnë Kurtit mandatin së paku për tetë...
  Lajme29 Maj 2024
  Deputeti i PDK-së, Rashit Qalaj, ka thënë se Donika Gërvalla e ka pamundësuar që babai i saj Jusuf Gërvalla të varroset me...
  Lajme29 Maj 2024
  Bujar Dugolli, profesor universitar, ka shprehur pajtueshmëri me deklaratën e presidentes Osmani për letrën e ministres Gërvalla, por që, siç tha ai,...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2024
  Gjatë vizitës zyrtare në Kanada, zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, është pritur në takim nga senatori,...
  Lajme29 Maj 2024
  Daut Haradinaj nga AAK-ja thotë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po përqan shqiptarët në Luginë. Haradinaj thekson se, kjo përçarje e...
  Lajme29 Maj 2024
  Fondi i Kosovës për Efiçiencë të Energjisë (FKEE) njofton të gjithë përfituesit e thirrjes “ZBATIMI I MASAVE TË EFIÇIENCËS SË ENERGJISË PËR...
  Lajme29 Maj 2024
  Deputeti i VV-së, Armend Muja, sa i përket zërave për koalicion PDK-LVV, tha se nuk ka ndonjë përafrim me partinë që udhëheqet...
  Sport29 Maj 2024
  Borussia e Dortmundit do të festojë në “Wembley” pavarësisht nga rezultati i finales me Realin e Madridit. Sipas tabloidëve britanikë klubi nga...
  Lajme29 Maj 2024
  Policia ka bërë të ditur se në kuadër të Njëjësisë Rajonale të Komunikacionit Rrugor në Gjakovë është themeluar një task forcë pjesë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.