×
 • Lajme
 • Lajme

  KQZ-ja sot mban mbledhje

  FrontOnline
  01 Mars 2024

  Sot në ora 13:30 Këshilli Qendror i Zgjedhjeve do të mbajë mbledhjen e radhës.

  Gjatë kësaj mbledhjeje do të shqyrtohet rekomandimi për regjistrimin e partisë politike “Srpski Narodni Pokret”.

  Gjithashtu do të bëhet vlerësimi vjetor i punës së zëdhënësit të KQZ-së.

  Njoftimi i plotë për rendin e ditës:

  RENDI I DITËS

  Hyrje: z.Kreshnik Radoniqi, Kryesues i mbledhjes së KQZ-së

  Shqyrtimi dhe miratimi i procesverbaleve Nr. 05, 06 dhe 07/2024

  Aktivitetet e Zyrës:

  -Rekomandimi për regjistrim të partisë politike “SRPSKI NARODNI POKRET”.

  Raportet e Këshillave të KQZ-së:

  2.1. Këshilli për Çështje Ligjore

  – Shqyrtimi dhe miratimi i kërkesës për zëvendësim të anëtarit të kuvendit komunal në Prishtinë

  2.2. Këshilli për Marëdhënie me Jashtë

  -Shqyrtimi dhe miratimi i pjesëmarrjes së KQZ-së në punëtorinë “Mbikqyrja e Financave të Partive Politike” në Pragë, Republika Çeke.

  2.3. Komiteti i Auditimit

  – Shqyrtimi dhe miratimi i Planit të Punës të KA për vitin 2024”

  – Shqyrtimi dhe miratimi i Raportit të Punes i KA per vitin 2023

  Vlerësimi vjetor i punës së Zëdhënësit të KQZ.

  Të ndryshme.

  Nesër këto zona do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë
  Nga Rubrika
  Lajme13 Prill 2024
  Lista Serbe ka reaguar pas arrestimit të kryesit të veprave penale “Prishja e rendit kushtetues të Kosovës”, serbit, Sreçko Sofronijeviq. Përmes një...
  Lajme13 Prill 2024
  Për kujtim të 21-vjeçares që u vra të premten, sonte nga ora 20:00, do të ndizen qirinjë. Kjo do të bëhet para...
  Lajme13 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti së bashku me Vasfije Krasniqin, kanë qëndruar në Studenicë të Istogut për t’iu bashkuar familjarëve të viktimave...
  Të tjera
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Shefi i Departamentit policor në Paris, Laurent Nunez, ka thënë se shkalla e krimit ka rënë në mënyrë të konsiderueshme rreth Kullës...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Zyra për Kosovë në qeverinë e Serbisë, ka reaguar sot naj autoriteteve kosovare, për arrestimin e kryesit të veprave penale, serbit, Sreçko...
  Sport13 Prill 2024
  Xhudisti i njohur kosovar, Akil Gjakova dhe gruaja e tij janë në një proces divorci. Fillimisht ndarja ishte kërkuar nga vetë Akili....
  Lajme13 Prill 2024
  Ish-kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka komentuar mbajtën e “referendumit” të 21 prillit në veri, ku do të votohet për largimin ose...
  Lajme13 Prill 2024
  Kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi e ka dënuar sulmin ndaj dy punëtoreve Shëndetësor në QKMF-në e kësaj komune. Ai tha se këto...
  Lajme13 Prill 2024
  Policia e Kosovës ka arrestuar sot serbin, Sreçko Sofronijeviq, dhe të njëjtit i është caktuar masë ndalimi prej 48 orësh. Arrestimi i tij...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.