×
 • Lajme
 • Lajme

  Kosovarët “bllokojnë” aeroportin e Baselit

  FrontOnline
  19 Dhjetor 2020

  Mërgimtarë të shumtë nuk kanë mundur t’i kalojnë pushimet verore këtë vit në vendlindje për shkak të kufizimeve në shtetet ku jetojnë, pas përhapjes së madhe të Covid19.

  E për festat e fundvitit kosovarët duket se e kanë vendosur t’i kalojnë pranë të dashurve të tyre.

  Gjatë ditës së sotme aeroporti në Basel të Zvicrës është parë tejet i mbushur me udhëtarë që ia kanë mësyrë vendit.

  Në disa fotografi shihet tollovija që është shkaktuar nga numri i madh i të interesuarve për të ardhur në Kosovë.

  Ndryshe, vetëm gjatë ditës së sotme përmes Aeroportit të Prishtinës kanë arritur në Kosovë mbi 9 mijë bashkatdhetarë, ndërsa janë realizuar mbi 35 fluturime komerciale.

  Në këto vende nuk do të ketë rrymë për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Lajme29 Maj 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se koalicioni me Nismën Socialdemokrate, Listën Konservatore dhe Forumin Intelektual...
  Lajme29 Maj 2024
  “Kurrë dora ime nuk qohet ta votojë një koalicion me kryeministër Albin Kurtin. Mund të votoj çfarëdo koalicioni me Bedri Hamzën kryeministër....
  Lajme29 Maj 2024
  Gjatë vizitës zyrtare në Kanada, zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, është pritur në takim nga senatori,...
  Të tjera
  Bota/Rajoni29 Maj 2024
  Pasditen e sotme flakët kanë përfshirë një pjesë të spitalit të Shkodrës. Ende nuk dihen shkaktarët e këtij zjarri, shkruan TCh, transmeton...
  Sport29 Maj 2024
  Sonte do të zhvillohet finalja e madhe e Ligës së Konferencës, ku përballë njëra tjetrës do të jenë Olympiacos dhe Fiorentina. Olympiacos...
  Lajme29 Maj 2024
  Policia njofton se në vazhdën e veprimeve hetimore në lidhje me rastin e titulluar “Dinari serb” sot është realizuar kontrolli i filialës së bankës...
  Lajme29 Maj 2024
  Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal (MAPL) e ka çuar në Gjykatë kryetarin e Kryeqytetit, Përparim Rama. Arsye për këtë del të...
  Front TV29 Maj 2024
  Kryeministri Albin Kurti nuk i është përgjigjur interesimit të medieve, në lidhje me deklaratat e ashpra të presidentes Vjosa Osmani, e cila...
  Lajme29 Maj 2024
  Njësia rajonale e komunikacionit rrugor në Gjakovë ka themeluar edhe taskë forcën si pjesë të planit operativ “Droni”, me qëllim rritjen e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.