×
 • Lajme
 • Lajme

  Kosova në mesin e shteteve që kanë 100% mbulim me internet, Murati: Vitin e kaluar e lidhëm fshatin e fundit

  FrontOnline
  27 Shkurt 2024

  Ministri i Financave Hekuran Murati ka thënë se në vitin 2023 është lidhur me internet ‘broadband’ fshatin e fundit të mbetur.

  Kështu, Murati thotë se Kosova është bërë vendi i parë me mbulim 100 për qind në rajon dhe më gjerë.

  “Në vitin 2023, ne lidhëm fshatin e fundit të mbetur me internetin broadband, duke e bërë Kosovën vendin e parë në rajon dhe më gjerë që ka arritur mbulim 100%.”

  20 mijë qytetarë të Gjakovës bëhen me rrjet të ri
  Nga Rubrika
  Lajme13 Prill 2024
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka pritur në takim Ariella Viehe, Shefe e operacioneve aktuale, Divizioni për Operacione i Shabit...
  Lajme13 Prill 2024
  Ulja e çmimit të energjisë elektrike nga Zyra e Rregullatorit për Energji (ZRrE) për 8 për qind për ata që shpenzojnë mbi...
  Lajme13 Prill 2024
  Numri i pacientëve që kanë kërkuar trajtim në Shërbimin Emergjent të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës gjatë tremujorit të parë të këtij...
  Të tjera
  Vip13 Prill 2024
  Elizabeth Gutiérrez është ndarë përfundimisht me William Levy, dhe këtë herë, nuk ka kthim prapa. Aktorja 45-vjeçare meksikane dhe aktori 43-vjeçar kuban...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Një person ka humbur jetën dhe dhjetë të tjerë janë janë pasi kabina e teleferikut shpërtheu pasi u përplas me një shtyllë...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Dhuna ka shpërthyer gjatë një kërkimi izraelit për një adoleshent të zhdukur në Bregun Perëndimor të pushtuar, me një palestinez të vrarë...
  Lajme13 Prill 2024
  Sot Komisioni Parlamentar për Media mban dëgjim publik për Projektligjin për Komisionin e Pavarur për Media. Do mbahen dy komisione të tilla,...
  Lajme13 Prill 2024
  Në Barometrin e Euronews Albania, ku u bënë bashkë për herë të parë në një studim të përbashkët qytetarë në Shqipëri dhe...
  Lajme13 Prill 2024
  Moti sot në Kosovë parashikohet të jetë me diell dhe po ashtu edhe me vranësira. Siç bën të ditur Meteo Kosova, era...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.