×
 • Lajme
 • Lajme

  Korenica: E padrejtë dikush të vijë në jetë e të mos i njohë prindërit

  FrontOnline
  01 Mars 2024

  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Korenica, ka treguar arsyet kryesore të kundërshtimit të projektligjit për fertilizimin e asistuar apo siç njihet ndryshe “IFV”.

  Korenica në emisionin “Five” është shprehur se është “e padrejtë që dikush të vijë në jetë e mos t’i njohë prindërit dhe të mos e dijë kush janë prindërit e tij biologjikë”.

  “Thelbi është tek pjesa e mohimit tek fëmija për njohjen e identitetit të prindit, babait. Është e padrejtë që dikush të vijë në jetë dhe të mos e dijë kush janë prindërit e tij biologjikë. Anasjelltas, as nga ana e donatorit nuk i jepet e drejta se kush është pranuesi dhe e kundërta, edhe pranuesit nuk i jepet e drejta me njoftë donatorët”, është shprehur Korenica.

  Korenica është shprehur se nuk është “e shëndetshme” për një fëmijë pa e ditur se kush është babai i tij.

  Ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Lajme13 Prill 2024
  Sot rreth orës 15:10, hetuesit e stacionit në Ferizaj kanë arrestuar një 40 vjeçar M.I, që ishte duke e kërkuar. Ai ishte...
  Lajme13 Prill 2024
  Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka takuar ekipin e PITF – Festivali Ndërkombëtar i Teatrit në Prishtinë “Burbuqe Berisha”, ku...
  Lajme13 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka pritur sot në takim Ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar, Jonathan Hargreaves. Nga Zyra e Kryeministrit...
  Të tjera
  Sport13 Prill 2024
  Ballkani e ka konsoliduar udhëheqjen e tabelës së Superligës së Kosovës në futboll, duke bërë dy pikë më shumë se sa Llapi...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Holanda do të mbyllë ambasadën e saj në Teheran të Iranit, nesër si një masë paraprake. Kështu tha Ministria e Jashtme holandeze,...
  Lajme13 Prill 2024
  Zyra e Rregullatorit të Energjisë (ZRRE) në Kosovë nuk ka ende informacione se nga cilët operatorë furnizohet Elektroseveri për shpërndarjen e energjisë...
  Lajme13 Prill 2024
  I është dhënë lamtumira e fundit, 21 vjeçarjes  që u vra dje nga ish bashkëshorti brenda Qendrës për Punë Sociale në Ferizaj....
  Lajme13 Prill 2024
  Lista Serbe ka reaguar pas arrestimit të kryesit të veprave penale “Prishja e rendit kushtetues të Kosovës”, serbit, Sreçko Sofronijeviq. Përmes një...
  Lajme13 Prill 2024
  Për kujtim të 21-vjeçares që u vra të premten, sonte nga ora 20:00, do të ndizen qirinjë. Kjo do të bëhet para...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.