Lajme

Konjufca flet për “përplasjet” ndërmjet zyrtarëve të VV-së dhe Lutfi Hazirit

Konjufca flet për “përplasjet” ndërmjet zyrtarëve të VV-së dhe Lutfi Hazirit
17:53 | 04 Nëntor 2019

Anëtari i grupit punues Glauk Konjufca nga Lëvizja Vetëvendosje (VV), ka komentuar edhe deklaratat e zyrtarëve të LDK-së dhe VV-së që ndodhën së fundmi herë.

Pikënisje e kësaj ishte deklarata e nënkryetarit të LDK-së, Lutfi Haziri, i cili tha se “kryeministri kalon nëpër zyrën e LDK-së”.

Konjufca për deklaratat e fundit nga nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri dhe zytarëve të VV-së nuk deshi t’i quaj “përplasje”, ai tha se ato janë mendime të caktuara politike nga dy subjektet politike.

“Këto deklarata nuk janë trajtuar në këtë takim sepse trajtohen temat e caktuara”, tha Konjufca.

“Nuk janë përplasje, janë forma të shprehjes për mendime të caktuara politike, në takime trajtohen fusha të caktuara, kur dy subjektet kanë thënë që numri i ministrive do reduktohet nga 21 në 12 dhe ne kemi fillu me masat që duhet merren në fusha të caktuara dhe jo me emra, këta faktor janë të qarta se bisedat nuk janë të pazareve por të sinqerta, për ndryshimet e nevojshme politike në Kosovë”, shtoi ai.

Ndërsa shton se Haziri ka kontribuar në takimit të sotëm.

“Kontributi i HaziriT ka qenë shumë i nevojshëm edhe për mbarëvajtjen e bisedimeve tona, i ka kontribuar atmosferës së pajtueshmërisë”, tha Konjufca./Front Online/

Prince Espresso miku më i mirë i yjeve të Sunny Hill Festival

Të tjera