×
 • Lajme
 • Lajme

  Konjufca flet për “përplasjet” ndërmjet zyrtarëve të VV-së dhe Lutfi Hazirit

  FrontOnline
  04 Nëntor 2019

  Anëtari i grupit punues Glauk Konjufca nga Lëvizja Vetëvendosje (VV), ka komentuar edhe deklaratat e zyrtarëve të LDK-së dhe VV-së që ndodhën së fundmi herë.

  Pikënisje e kësaj ishte deklarata e nënkryetarit të LDK-së, Lutfi Haziri, i cili tha se “kryeministri kalon nëpër zyrën e LDK-së”.

  Konjufca për deklaratat e fundit nga nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri dhe zytarëve të VV-së nuk deshi t’i quaj “përplasje”, ai tha se ato janë mendime të caktuara politike nga dy subjektet politike.

  “Këto deklarata nuk janë trajtuar në këtë takim sepse trajtohen temat e caktuara”, tha Konjufca.

  “Nuk janë përplasje, janë forma të shprehjes për mendime të caktuara politike, në takime trajtohen fusha të caktuara, kur dy subjektet kanë thënë që numri i ministrive do reduktohet nga 21 në 12 dhe ne kemi fillu me masat që duhet merren në fusha të caktuara dhe jo me emra, këta faktor janë të qarta se bisedat nuk janë të pazareve por të sinqerta, për ndryshimet e nevojshme politike në Kosovë”, shtoi ai.

  Ndërsa shton se Haziri ka kontribuar në takimit të sotëm.

  “Kontributi i HaziriT ka qenë shumë i nevojshëm edhe për mbarëvajtjen e bisedimeve tona, i ka kontribuar atmosferës së pajtueshmërisë”, tha Konjufca./Front Online/

  Prince Caffe: Hape dhe fito preminë kryesore, çdo muaj nga një Fiat 500
  Nga Rubrika
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Kryetari i kuvendit, Glauk Konjufca, ka thënë se nëse koncepti i vetëmenaxhimit për komunat me shumicë serbe nuk ndërtohet në një marrëveshje...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Sipas kreut të Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, Kurti e ka humbur shansin në Bruksel dhe Ohër dhe ai ka shans që të...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira të ulëta në orët e mëngjesit, të cilat në orët vijuese...
  Të tjera
  Vip08 Dhjetor 2023
  Moderatori i spektaklit Alaudin Hamiti ia ka bërë një pyetje Blerandos, “dikush të sheh si lojtar të fortë dikush më pak të...
  Vip08 Dhjetor 2023
  Blerando ka folur për shoqërinë e tij më Bleron brenda shtëpisë së Big Brother VIP Kosova 2. Ai ka thënë se është...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira të ulëta në orët e mëngjesit, të cilat në orët vijuese...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Fondi Sovran i Kosovës i cili ka kaluar në leximin e parë në Kuvendin e Kosovës është diskutuar sot në EURO n’7....
  Sport08 Dhjetor 2023
  Juventusi ka arritur të shënojë fitore ndaj Napolit me rezultat 1-0 në derbin e javës së 15-të të Serie A. Pjesa e...
  Bota/Rajoni08 Dhjetor 2023
  Shtetet e Bashkuara kanë vënë veto në Rezolutën e cila ka bërë thirrje për armëpushim të menjëhershëm në Gazë. 13 nga anëtaret...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.