Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Konferenca e radhës për Thaçin, Veselin, Krasniqin e Selimin, pas një muaji

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Pas Konferencës së sotme nga Gjykata Speciale për procesin ndaj Thaçit, Veseli, Krasniqit e Selimit, prokurorja ka propozuar datën e Konferencës së radhës.

  Clare Melany Lawson ka propouar që pas një muaji, përafërsisht në mes të dhjetorit të vazhdohet me konferencën e radhës.

  Këtë e ka pranuar avokati i Thaçit, David Hooper duke e vlerësuar si kohë të përshtatshme. Njëjt kanë vlerësuar edhe avokatët e Veselit, Krasniqit e Selimit.

  Por, kjo seancë nuk do të pengojë apo ndalojë kërkesën e avokatëtve për lirimin me kusht të klientëve të tyre. Sipas avokatëve, seanca për aplikimin për liri me kusht për klientët e tyre mund të mbahet më herët.

  Auto Mita me një mundësi të mirë për bizneset – për çdo veturë të re, SERVISI FALAS deri në 100…
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  Deputetja dhe përfaqësuesja e platformës “Liria ka emër”, Eliza Hoxha”, ka folur në lidhje me “Marshin për Drejtësi”, që do të mbahen...
  Lajme31 Mars 2023
  Kryetari i partisë Guxo, Faton Peci ka thënë se partia e tij, që është në koalicion me Lëvizjen Vetëvendosje, pajtohet me marrëveshjen...
  Lajme31 Mars 2023
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, ku pritet kohë pas kohe të ketë reshje shiu,...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Kryetari i Unionit Shqiptar në Kroaci, Esat Çollaku, ka thënë se ka parë një mobilizim të jashtëzakonshëm përpara fillimit të “Marshojmë për...
  Lajme31 Mars 2023
  Lidhja Demokratike e Kosovës e ka cilësuar rritjen e çmimit të energjisë si të padrejtë e të papërballueshëm për qytetarët. Në faqen...
  Lajme31 Mars 2023
  Sa herë që dilte nga shtëpia, me vete merrte edhe biçikletën. Fundjavën që lamë pas, atë e la në vendin e zakonshëm,...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Shqiptarja Zenepe Uruci, 56 vjeçe u vra pasditen e djeshme në Itali nga bashkëshorti i saj Xhafer Uruci, 62 vjeç. Shqiptari e goditi 5...
  Vip31 Mars 2023
  Donald Veshaj ka thumbuar Olta Gixharin por edhe Efin për eksperiencën e tyre në Big Brother Vip Albania. Në programin që drejtohet...
  Ekonomi31 Mars 2023
  Kosova dhe Maqedonia e Veriut kanë nënshkruar sot një memorandum mirëkuptimi në mes të dy prodhuesve më të mëdhenj të energjisë elektrike...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.