×
 • Lajme
 • Lajme

  Komunat ku u regjistruan rastet e vdekjeve nga koronavirusi

  FrontOnline
  24 Dhjetor 2020

  Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka publikuar të dhënat e fundit rreth situatës me koronavirus në vend.

  Një njoftimin e IKSHPK’së, bëhet e ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 1 mijë e 287 mostra, nga të cilat kanë rezultuar 309 raste pozitive, 546 persona janë shëruar, ndërkaq 6 kanë vdekur.

  Rastet e vdekjeve janë nga gjashtë komuna, ndërkaq numri i personave të vdekur ka shkuar në 1 mijë e 290.

  “Brenda 24 orëve janë raportuar 6 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Ferizaj 1 rast (54 vjeç), Gjakovë 1 rast (69 vjeç), Obiliq 1 rast (79 vjeç), Prishtinë 1 rast (77 vjeç), Prizren 1 rast (80 vjeç) dhe Suharekë 1 rast (58 vjeç)”, thuhet në njoftimin e IKSHPK’së.

  Ndërkohë, numri total i rasteve pozitive ka shkuar në 49 mijë e 866, nga gjithsej 172 mijë e 52 mostra të testuara.

  Numri i të shëruarve ka shkuar në 38 mijë e 118, derisa raste aktive janë 10 mijë e 478.

  Comodita “pushton” Amerikën, dyshekët e saj në top 5 produktet më të shitura
  Nga Rubrika
  Lajme29 Maj 2024
  Bernard Nikaj Sekretar për Marrëdhënie Ndërkombëtare në  PDK tha se kanë provuar që të i’a shkurtojnë Kurtit mandatin së paku për tetë...
  Lajme29 Maj 2024
  Deputeti i PDK-së, Rashit Qalaj, ka thënë se Donika Gërvalla e ka pamundësuar që babai i saj Jusuf Gërvalla të varroset me...
  Lajme29 Maj 2024
  Bujar Dugolli, profesor universitar, ka shprehur pajtueshmëri me deklaratën e presidentes Osmani për letrën e ministres Gërvalla, por që, siç tha ai,...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2024
  Gjatë vizitës zyrtare në Kanada, zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, është pritur në takim nga senatori,...
  Lajme29 Maj 2024
  Daut Haradinaj nga AAK-ja thotë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po përqan shqiptarët në Luginë. Haradinaj thekson se, kjo përçarje e...
  Lajme29 Maj 2024
  Fondi i Kosovës për Efiçiencë të Energjisë (FKEE) njofton të gjithë përfituesit e thirrjes “ZBATIMI I MASAVE TË EFIÇIENCËS SË ENERGJISË PËR...
  Lajme29 Maj 2024
  Deputeti i VV-së, Armend Muja, sa i përket zërave për koalicion PDK-LVV, tha se nuk ka ndonjë përafrim me partinë që udhëheqet...
  Sport29 Maj 2024
  Borussia e Dortmundit do të festojë në “Wembley” pavarësisht nga rezultati i finales me Realin e Madridit. Sipas tabloidëve britanikë klubi nga...
  Lajme29 Maj 2024
  Policia ka bërë të ditur se në kuadër të Njëjësisë Rajonale të Komunikacionit Rrugor në Gjakovë është themeluar një task forcë pjesë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.