×
 • Ekonomi
 • Bujqësi

  Komuna e Mitrovicës shpërndan 127 motokultivatorë për bujqit

  FrontOnline
  02 Prill 2024

  Komuna e Mitrovicës ka njoftuar për shpërndarjen e 127 motokultivatorëve.

  Sipas njoftimit të komunës, gjatë shpërndarjes së këtyre mjeteve bujqësore, të pranishëm ishin kryetari i komunës, Bedri Hamza, nenkryetari i komunës, Arian Tahiri, dhe drejtori i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Ferdi Kadriu.

  “Kryetari Hamza, i ka uruar punëtorët përfitues për kontributin e tyre në zhvillimin e bujqësisë dhe shprehu gatishmërinë e tij për të vazhduar mbështetjen dhe investimin në bujqësi, duke siguruar resurse dhe mjete të nevojshme për përmirësimin e kushteve bujqësore dhe për të rritur bujqësinë productive”, thuhet në njoftim.

   Petrol Company  prin me çmime me të lira në derivate dhe shumë oferta të tjera
  Nga Rubrika
  Bujqësi01 Prill 2024
  Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, të hënën ka vizituar fermerin Mirsad Rrecaj nga Llausha e Skenderajt. Peci, ka...
  Bujqësi06 Shkurt 2024
  Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar indeksin e çmimeve të prodhimeve dhe çmimet në bujqësi për tremujorin e katërt (TM4)...
  Bujqësi04 Korrik 2023
  Në vazhdën e vizitave te fermerët, ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, ka qëndruar në fshatin Isniq, ku është...
  Të tjera
  Lajme12 Prill 2024
  Sot në fshatin Shirokë të Suharekës, patrullat e policisë kanë kapur në flagrancë dy shoferë, të cilët ishin duke garuar me automjetet...
  Lajme12 Prill 2024
  Mjeku kujdestar në Spitalin e Ferizajt, Sefedin Fazliu, ka dhënë detaje mbi gjendjen e 15-vjeçarit të plagosur, i cili tashmë është operuar....
  Lajme12 Prill 2024
  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Ferizajit, ku pas të shtënave me armë zjarri, një grua...
  Lajme12 Prill 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me ambasadorin e Britanisë së Madhe në Kosovë, Jonathan Hargreaves. Bëhet e ditur se në...
  Lajme12 Prill 2024
  Shefja e Grupit Parlamentare të LVV-së, Mimoza Kusari-Lila ka reaguar për vrasjen e një grua në Ferizaj nga ish-bashkëshorti i saj dhe...
  Lajme12 Prill 2024
  Deputetja Blerta Deliu ka rea guar për vrasjen e gruas që ndodhi sot në Qendrën për Punë Sociale në Ferizaj. Ajo tha...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.