×
 • Sport
 • Sport

  Kokëdhimbje për Ancelottin: Real Madridi pa superyllin kundër Valencias

  FrontOnline
  29 Shkurt 2024

  Ylli i Real Madridit, Jude Bellingham pritet të jetë jashtë listës për ndeshjen e ardhshme të skuadrës në La Liga kundër Valencias. Sipas gazetarit Arancha Rodriguez, mesfushori nuk është rikthyer ende në stërvitjet e ekipit, duke zvogëluar shanset për disponueshmërinë e tij për ndeshjen.

  Kjo vjen pas një raportimi nga gazetari i Relevo, Jorge Picon se anglezi po bënte përparim më të mirë se sa pritej në rikuperimin e tij. Kështu, tani është e paqartë nëse ai do të jetë gati të përshtatet në Mestalla.

  Bellingham pësoi një lëndim në kyçin e këmbës gjatë fitores 4-0 të skuadrës ndaj Gironas. Fillimisht atij iu dha një orar kthimi trejavor, por dukej se po bënte hapa të shpejtë në procesin e rehabilitimit. Megjithatë, ekipi mjekësor tani do të ketë vendimin përfundimtar për ta lejuar atë të luajë të shtunën kundër Valencias.

  Real Madridi do të ketë gjithashtu parasysh se ata kanë një ndeshje të rëndësishme në raundin e 16-të të Ligës së Kampionëve kundër RB Leipzig katër ditë më vonë.

  Los Blancos mbajnë një epërsi të vogël 1-0, që do të thotë se ata mund të mendojnë të pushojnë Bellinghamin gjatë fundjavës për të siguruar aftësinë e tij për ndeshjen e UCL.

  20-vjeçari ka qenë një zbulim që nga ardhja e tij në Bernabeu nga Borussia Dortmund për një tarifë të raportuar prej 103 milionë euro. Ai ka luajtur në mesfushë për liderët e ligës, duke shënuar 16 gola dhe tri asistime në 21 ndeshje në ligë. /Telegrafi/

   Petrol Company  prin me çmime me të lira në derivate dhe shumë oferta të tjera
  Nga Rubrika
  Sport23 Prill 2024
  Ndonëse nuk është njoftuar zyrtarisht, Kylian Mbappe do të largohet nga Paris Saint-Germaini në fund të këtij sezoni. Destinacioni i tij i...
  Sport23 Prill 2024
  Ish-gjyqtari Eduardo Iturralde Gonzalez kishte lëshuar një deklaratë bombë, duke pohuar se 90 për qind e zyrtarëve të ndeshjes në Spanjë mbështesin...
  Sport23 Prill 2024
  Xavi Hernandez raportohet se ka ndryshuar mendje sa i përket të ardhmes së tij. Sipas gazetarit të njohur nga “TV3”, Xavi Torres,...
  Të tjera
  Lajme23 Prill 2024
  Nga Komisioni për Mbikëqyrjen e Agjencisë Kundër Korrupsioni për FrontOnline është deklaruar deputeti i PDK-së, Hajdar Beqa, lidhur me raportin e DASHI-it....
  Bota/Rajoni23 Prill 2024
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, ka siguruar se nuk ka aspak plane për të zgjeruar programin e përbashkët të sigurisë...
  Bota/Rajoni23 Prill 2024
  Në Serbi po qëndron për një vizitë Drejtori për Ballkanin Perëndimor në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë, Michael Reiffenstuel. Në kuadër të...
  Lajme23 Prill 2024
  Lutfi Haziri, nënkryetari i LDK-së në një prononcim për Front Online ka folur lidhur me raportin e DASH-it, ku thuhet se Kosova...
  Vip23 Prill 2024
  Vittoria Ceretti dukej sensacionale në një sërë fotografish nga arratisja e saj ekzotike të hënën. Modelja italiane, 25 vjeçe, e cila është...
  Lajme23 Prill 2024
  Në cilësinë e Koordinatores Kombëtare kundër dhunës në familje, dhunës ndaj grave dhe dhunës me bazë gjinore, javën e kaluar, ministrja e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.