×
 • Lajme
 • Lajme

  Koci i përgjigjet Berishës, e quan avokat të Qeverisë së rrëzuar

  FrontOnline
  24 Dhjetor 2020

  Avokati Arianit Koci iu është përgjigjur kritikave të avokatit Besnik Berisha lidhur me atë se a ka të drejtë kreu i LVV-së, Albin Kurti të garojë në zgjedhje.

  “Deklaratë kolegiale  e përfaqësuesit juridik të qeverisë së rrëzuar”, ka shkruar Koci në Facebook, teksa ka shpërndarë lajmin ku e kritikon Berisha.Besnik Berisha, është i bindur se Arianit Koci ka gabuar në qëndrimin e tij se Kurti mund të garojë në zgjedhje.

  Berisha i në T7, ka thënë se Koci nuk e njeh këtë fushë mbi të cilën ka dhënë qëndrimin e tij.

  Ai me ironi ka thënë se “Arianiti s’din o burrë, nuk e di çfarë student u kanë. Nuk e di a e ka pasë 6 apo 7 për këtë fushën që po e komenton”, ka thënë Berisha teksa ka komentuar analizën e Kocit, rreth asaj nëse i lejohet Kurtit të kandidojë në listën e VV’së pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese./FrontOnlline/

  Vedat Bajrami banori më i ri në Big Brother VIP Kosova
  Nga Rubrika
  Lajme29 Maj 2024
  Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, ka thënë se ishte kundër takimit mes shefit të partisë së tij, Memli Krasniqit dhe kryeministrit të...
  Lajme29 Maj 2024
  Një person është arrestuar në Leposaviq për “vjedhje identiteti”. Rastin për Klankosova.tv e ka konfirmuar zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës për rajonin...
  Lajme29 Maj 2024
  Bernard Nikaj Sekretar për Marrëdhënie Ndërkombëtare në  PDK tha se kanë provuar që të i’a shkurtojnë Kurtit mandatin së paku për tetë...
  Të tjera
  Bota/Rajoni29 Maj 2024
  Izraeli të mërkurën dërgoi tanke për të sulmuar Rafahun dhe njoftoi se lufta në Gaza do të vazhdojë gjatë gjithë vitit. Tanket...
  Lajme29 Maj 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se koalicioni me Nismën Socialdemokrate, Listën Konservatore dhe Forumin Intelektual...
  Lajme29 Maj 2024
  “Kurrë dora ime nuk qohet ta votojë një koalicion me kryeministër Albin Kurtin. Mund të votoj çfarëdo koalicioni me Bedri Hamzën kryeministër....
  Lajme29 Maj 2024
  Gjatë vizitës zyrtare në Kanada, zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, është pritur në takim nga senatori,...
  Lajme29 Maj 2024
  Daut Haradinaj nga AAK-ja thotë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po përqan shqiptarët në Luginë. Haradinaj thekson se, kjo përçarje e...
  Lajme29 Maj 2024
  Fondi i Kosovës për Efiçiencë të Energjisë (FKEE) njofton të gjithë përfituesit e thirrjes “ZBATIMI I MASAVE TË EFIÇIENCËS SË ENERGJISË PËR...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.