×
 • Lajme
 • Lajme

  KMDLNJ kërkon pezullimin e aktiviteteve të Kuvendit deri të dalin rezultatet e testimit për COVID-19

  FrontOnline
  28 Qershor 2020

  KMDLNJ ka rekomanduar që tërë administrata, Kryesia e Kuvendit dhe deputetët t’i nënshtrohen testit për COVID-19

  Ata kanë rekomanduar gjithashtu që të pezullohen aktivitetet e Kuvendit gjatë javës që po vjen, pasi në të kundërtën siç kanë thënë, COVID-19 mund të përfshijë një numër të madh të administratës dhe deputetëve.

  “Për shkak të përshkallëzimit të pandemisë me COVID-19 dhe shkaku deputetë dhe administrata janë prekur nga COVID-19 dhe se ende po bëhen testet, KMDLNj rekomandon Kryesinë e Kuvendit të mos mbajë mbledhje sikur që as komisionet të mos mblidhen

  Edhe administrata duhet të mbrohet maksimalisht duke i reduktuar aktivitetet deri në një situatë tjetër. KMDLNj vlerëson se nuk ka kushte të mbahet seanca deri të përfundojnë testet dhe të dalin rezultatet e që nuk do të vonoheshin.

  KMDLNj rekomandon që tërë administrata, Kryesia e Kuvendit dhe deputetët t’i nënshtrohen testit dhe vetëm pasi të dalin rezultatet , do të krijohet një pasqyrë më e qartë.

  Ndryshe mund të ndodhë që COVID-19 mund të përfshijë një numër të madh të administratës dhe deputetëve.

  Për këtë arsye KMDLNJ rekomandon të pezullohen aktivitetet e Kuvendit gjatë javës që po vjen.”, thuhet në komunikatën e KMDLNJ-së.

  Banorja e 13-të e BBVK rrëfen ngjarjen e frikshme që i ka ndodhur
  Nga Rubrika
  Lajme20 Qershor 2024
  Gjykata Supreme e Kosovës, përmes aktgjykimit të 27 majit 2024 e ka anuluar aktgjykimin e Gjykatës Themelore në Prishtinë dhe atë të...
  Lajme20 Qershor 2024
  Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj, për FrontOnline, thotë se partitë politike ka kohë që po tentojnë të jenë sa më afër qytetarëve,...
  Lajme20 Qershor 2024
  Në Bashkimin Evropian nuk ka pajtim të plotë për heqjen e masave ndëshkuese të vendosura ndaj Kosovës. Por, si kompromis pritet që...
  Të tjera
  Lajme20 Qershor 2024
  Çmimet e ujit të pijes mund të rriten në ditët në vazhdim. Përpos rritjes së vazhdueshme të çmimeve të produkteve, rreth 170...
  Lajme20 Qershor 2024
  Kryenegociatori i Kosovës për dialogun me Serbinë, Besnik Bislimi, ka thënë se Kosova është një shtet i cili synon anëtarësimin në OKB,...
  Sport20 Qershor 2024
  Kombëtarja e Francës e ka nisur me fitore Kampionatin Evropian pasi mposhti Austrinë me rezultat minimal 1-0. Francezët u frikësuan kur ylli...
  Lajme20 Qershor 2024
  Minatorët e Trepçës, sërish kanë hyrë në grevë për arsye të ngjashme si herën e fundit – të njëjtëve s’u janë ekzekutuar...
  Lajme20 Qershor 2024
  Me një baner ku shkruante “Krejt dhe drejt nuk është kryeministër”, disa banorë të fshatit Shipitullë të Obiliqit, kanë protestuar para objektit...
  Lifestyle20 Qershor 2024
  Teksa termometri duket se është “çmendur” dhe temperaturat jashtë janë tepër të larta, me siguri që edhe ju jeni nga ata persona...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.