Lifestyle

Këto janë përfitimet shëndetësore që vijnë nga konsumimi i hurmës

Këto janë përfitimet shëndetësore që vijnë nga konsumimi i hurmës
12:48 | 28 Shtator 2022

Hurma është një frut që mund të konsumohet e gatuar, e tharë, e përpunuar ose e freskët.

E veçanta e saj është se mund ta hani edhe kur është shumë e pjekur, ndërkohë që frutat e tjera në të njëjtin stad konsiderohen të kalbura.

Hurmat janë të shkëlqyera për shëndetit, sidomos tani në vjeshtë kur kanë sezonin e tyre.

Ato zvogëlojnë shenjat e plakjes, përmirësojnë shëndetin e syve, ulin tensionin e gjakut dhe ju ndihmojnë të humbisni peshë.

Gjithashtu duke konsumuar hurma ju rrisni energjitë tuaja./FrontOnline/

Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home

Të tjera