×
 • Sport
 • Sport

  Kërkohet një muaj paraburgim për Akil Gjakovën

  FrontOnline
  17 Prill 2024

  Prokuroria Themelore në Pejë ka kërkuar një muaj paraburgim për të dyshuarin e dhunës në familje, xhudistin Akil Gjakova.

  Lajmin e ka konfirmuar për RTK-në, zëdhënësi i këtij institucioni, Shkodran Nikçi.

  “Prokuroria ka kërkuar 30 ditë paraburgim për Akil Gjakovën. Nesër mbahet seanca në Gjykatën Themelore të Pejës”, ka thënë Nikçi.

  Gjakova është dorëzuar mbrëmë në Policinë e Kosovës pas kalimit në pikën kufitare në Merdar. Një ditë para dorëzimit, Policia e Kosovës e ka shpallur në kërkim xhudistin për veprën penale “Dhunë në familje”.

  Akili paraprakisht kishte njoftuar se është jashtë Kosovës dhe sapo të vijë në Kosovë do të dorëzohet në polici dhe do të japë sqarime për situatën.

   

  KEDS tregon ku do të ketë nesër ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Sport18 Maj 2024
  Më në fund vjen momenti. Meçi i shumë përfolur mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk do të zhvillohet sonte në Riad të...
  Sport17 Maj 2024
  Mbrojtësi i Napolit, Amir Rrahmani ka shënuar gol të bukur në përballje me Fiorentinën si mysafir në ndeshjen e vlefshme për javën...
  Sport17 Maj 2024
  Ka mbetur edhe pak kohë drejt përfundimit të sezonit në top ligat evropiane. E skuadra e Milanit ka filluar të mendoj për...
  Të tjera
  Lajme18 Maj 2024
  Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj ka thënë për Ekonomia Online se nuk janë të interesuar dhe nuk kanë as vullnet që...
  Lajme18 Maj 2024
  19 aksidente trafiku me të lënduar dhe 33 tjera me dëme materiale janë raportuar brenda 24 orëve. Gjatë kësaj periudhe janë shqiptuar...
  Lajme18 Maj 2024
  Në rrugën Klinë-Gjakovë është shembur dheu, mëngjesin e sotëm. Mediat lokale kanë publikuar pamje, ku shihet se si është shkatërruar rruga dhe...
  Lajme18 Maj 2024
  Deputeti i Pavarur në Kuvendin e Kosovës dhe ish-zëvendës i kryeministrit Albin Kurti, Haki Abazi, për FrontOnline thotë se ministrja Donika Gërvalla...
  Vip18 Maj 2024
  Familja Salihu mbrëmë kishin festë. Kjo sepse Engji po i jep fund beqarisë. Në media po flitet se ajo po fejohet me...
  Lajme18 Maj 2024
  Policia e Kosovës ka raportuar se një burrë ka vdekur në Prizren, si pasojë e kontaktit me rrymën. Në raportit 24 orësh,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.