[wp-story]

Kronika

Keqtrajtoi për tre muaj fëmijët e saj, arrestohet një grua në Graçanicë

Keqtrajtoi për tre muaj fëmijët e saj, arrestohet një grua në Graçanicë
10:37 | 17 Shkurt 2021

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së djeshme në fshatin Çagllavicë, në Graçanicë ka arrestuar një grua pasi e njëjta në tre muajt e fundit ka keqtrajtuar vazhdimisht fëmijët e saj.

Sipas policisë, është konsultuar prokurori i shtetit i cili ka urdhëruar që e dyshuara të dërgohet për tretman.

“Është arrestuar e dyshuara femër  kosovare pasi që e njëjta sipas bashkëshortit të saj, në tre muajt e fundit vazhdimisht ka keqtrajtuar fëmijët e tyre. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili ka urdhëruar që e dyshuara të dërgohet për tretman psikiatrik dhe me urdhër të tij e dyshuara dërgohet në mbajtje për 48 orë”, thuhet në raportin 24 orësh të policisë./Front Online/

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera