×
 • Lifestyle
 • Lifestyle

  Katër arsyet më të zakonshme pse një mashkull refuzon të bëjë dashuri

  FrontOnline
  20 Nëntor 2021

  Është një mendim i njohur se meshkujt nuk duan të bëjnë dashuri me partneren e tyre, sepse kjo nuk është më tërheqëse për ta. Edhe pse ndonjëherë pikërisht ky është problemi, në shumicën e rasteve nuk ka të bëjë fare me të vërtetën.

  Rrjedhimisht, gjithnjë e më shumë femra ankohen për mungesën e dëshirës së partnerit për seks, por duhet të jeni të vetëdijshëm se jo gjithmonë e keni problem. Lexoni më poshtë katër arsyet pse partneri juaj nuk dëshiron të ketë një marrëdhënie intime me ju.

  Puna është ‘dashnorja’ e tij

  Meshkujt janë të lidhur me punën e tyre dhe për disa është një ndjenjë pasioni që duhet të tregojnë ndaj partnerit. Për ta, lavdërimi dhe promovimi mund të jenë po aq të kënaqshëm sa një marrëdhënie seksuale e përsosur.

  Ai i merr gjërat në duart e veta

  Ai thjesht nuk mund të iniciojë seks, kështu që i merr gjërat në duart e tij, shkruan psikologia Laurie Watson.

  Shikimi i përmbajtjeve pornografike është realizim i fantazive të tij, sepse janë metoda të shpejta dhe efikase për të arritur orgazmën.

  Frika nga mosfunksionimi erektil

  Të gjitha kushtet e përmendura të një burri mund ta shqetësojnë atë më shumë sesa mund ta imagjinoni. Shqetësimi dhe zhgënjimi mund ta çojnë një mashkull në uljen e dëshirës seksuale.

  Frika nga refuzimi

  Një pacient zbuloi gjatë terapisë se dëshira e tij seksuale kishte tre aspekte. E para është ajo e një të riu që ka frikë t’i afrohet një gruaje dhe të inicojë seks. Qëndrimi i dytë është i një të riu pak më të vjetër, i cili mendon se seksi është një gjë poshtëruese për një grua. E treta mund të quhet qëndrimi i një njeriu të shpellave – ai është gjithmonë i uritur dhe i etur për seks.

  Ai deklaroi se dy të parët janë gjithmonë të mbizotëruar nga i treti, gjë që e ka të vështirë të flasë me partneren, pra të pranojë se sa dëshiron./FrontOnline/

  Blini derivate me çmim të lirë dhe hyni në garë për të fituar banesë, iphone 13 e 19 shpërblime tjera
  Nga Rubrika
  Lajme20 Korrik 2024
  A po i pastroni fëmijët tuaj më shpesh sesa duhet? Udhëzimet për t’i mbajtur fëmijët tuaj të pastër ndryshojnë shumë pasi rriten...
  Lifestyle19 Korrik 2024
  Gjatë ditëve të ftohta, të gjithë përballemi me dhimbje të fytit. Në vend që të marrim ilaçe që zvogëlojnë imunitetin natyror të...
  Lifestyle19 Korrik 2024
  Dashi Mos u përfshini shumë nga ankthi, pasi në të kundërt rrezikohet që tensionet t’iu shpërqendrojnë. Parashikohet një e premte mjaft e...
  Të tjera
  Lajme20 Korrik 2024
  Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka thënë se trupi i Faton Hajrizit, të vrarë nga policia serbe duhet të kthehet...
  Lajme20 Korrik 2024
  Agim Musliu nga instituti “Octopus” ka shkruar për atë që ka ndodhur në Serbi përgjatë këtyre tre ditëve, ku një polic serb...
  Lajme20 Korrik 2024
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka vizituar Festivalin Anibar që po mbahet në komunën e Pejës. Kurti qëndroi në Galerinë e Arteve...
  Lajme20 Korrik 2024
  Faton Hajrizi intervistën e fundit televizive e kishte dhënë para 10 muajve. Në të ai kishte rrëfyer se si ishte burgosur, e...
  Lajme20 Korrik 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar me kryeministrin e Islandës, Bjarni Benediktsson, ku tha se ishte pikërisht Islanda, vendi që i...
  Lajme20 Korrik 2024
  Disa nga të burgosurit shqiptarë në Greqi, kanë njoftuar se kanë filluar një grevë urie. Ata thonë se këtë po e bëjnë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.