×
 • Lajme
 • Lajme

  Kastrati, Vetëvendosjes: O hajdutë, paguani 7,500 euro këshilltar

  FrontOnline
  30 Nëntor 2023

  Deputeti i PDK-së, Ardian Kastrati, nga foltorja e kuvendit ka shprehur kritikën për rastin e shumëpërfolur të ditëve të fundit, pagesën e Gani Jakupit si këshilltar në Ministrinë e Jashtme.

  “Qysh s’keni turp me folë kur paguani këshilltar 7,500 euro, që do të thotë pagesë sa për 70 pensionistë, 20 policë… Rroga e tij është 90 mijë euro në vit, 130 mijë me benefite”, është shprehur Kastrati.

  “O hajdutë, keni bërë ofertë të hapur për dy ditë. O hajdutë, këtë nuk e ha dikush as me tru orangutani. Kjo është brutalitet”, ka vazhduar ai.

  Për Raportin e Progresit ai ka thënë se nuk mund të flitet, kur Kosova, shton ai, është nën sanksione ndërkombëtare.

  “Nga 487 milionë, 300 milionë i keni nën sanksione. Qeveri kalamajsh”.

  Pompa e derivateve me çmimet më të lira në Kosovë
  Nga Rubrika
  Lajme26 Shkurt 2024
  Gjykata e Apelit ka vendosur që Enver Sekiraqa të rikthehet në arrest shtëpiak, dhe të mos qëndrojë më nën masën e paraqitjes...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Departamenti amerikan i Mbrojtjes ka njoftuar për vizitën e drejtorit kryesor për Politikat Europiane të NATO-s, Alton Buland në Kosovë. Departamenti amerikan...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se Qeveria ka pranuar që çështja e dinarit të diskutohet me Serbinë në Bruksel në...
  Të tjera
  Sport26 Shkurt 2024
  Fundjavën që shkoi, përfundoi xhiroja e 23-të e Bundesligas. Edhe pas kësaj jave, Bayer Leverkusen vazhdon të jetë lider. Leverkusen triumfoi përballë...
  Vip26 Shkurt 2024
  Si asnjëherë më parë në një studio televizive, Grida Duma ka rrëfyer për jetën personale e profesionale. Djali, siç thotë ajo, është...
  Vip26 Shkurt 2024
  Grida Duma është një prej grave që fuqishëm ka përkrahur gratë e tjera gjatë karrierës së saj politike, por edhe tash në...
  Bota/Rajoni26 Shkurt 2024
  Tirana do të jetë mikpritëse e dy samiteve më 28 dhe 29 shkurt. I pari do të mbahet të mërkurën e 28...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Prishtinë- Gjykata Themelore në Prishtinë, ka shpallur aktgjykim lirues ndaj kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca i akuzuar për hedhje të...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se edhe presidenti rus, Vladimir Putin, po të ishtë në krye të Qeverisë së Kosovës,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.