×
 • Lajme
 • Lajme

  Kamberi në tubimin mbështetës për Luginën: Presheva nuk mund të ekzistojë pa Prishtinën

  FrontOnline
  29 Maj 2024

  Në tubim mbështetës për zgjedhjet në Luginë të Preshevës, Shaip Kamberi deputeti i vetëm shqiptar në parlamentin e Serbisë ka thënë se ndihet i kënaqur kur zhvillon takime në Prishtinë  iu bashkohet  kryeministri Kurti.

  “Është emocion që pas 88-ës të vij në këtë amfiteatër. Për ne është kënaqësi kur zhvillojmë takime këtu në Prishtinë e që na i bashkohet edhe kryeministri Kurti. Me ndihmën dhe angazhimin e kryeministrit Albin Kurti ia kemi arritur. Insistimi ynë do të jetë më i madh, Presheva nuk mund të ekzistojë pa Prishtinën. Ka një politikë që lufton të drejtat e qytetarëve, kryeministri ka zgjedh të mbështesë Luginën, shtetet e konsoliduara i mbështesin pakicat. Përballë kemi një shtet diskriminues, betejë pas beteje do arrijmë t’ ia dalim. Shqiptareët e Preshevës nuk do jenë të nënshtruar ndaj Serbisë, do të luftojnë për barazi, liri e simetri. Këtu jemi për të kërkuar mbështetjen e tuaj, për të votuar më të mirën. Votuesi të zgjedh më të mirë e më të mirët janë në mesin tonë Artita Sinani e Ragmi Mustafa”, ka thënë Kamberi.

  1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj
  Nga Rubrika
  Lajme24 Qershor 2024
  Qendra Klinike Universitare e Kosovës (QKUK), ka njoftuar se përkundër reshjeve të dendura të shiut dhe pamundësisë së përpunimit të ujit nga...
  Lajme24 Qershor 2024
  Zëvendëskryeministri Besnik Bislimi, priti sot në një takim lamtumirës ambasadoren e Mbretërisë së Holandës në Kosovë, Carin Lobbezoo. Në njoftimin e lëshuar...
  Lajme24 Qershor 2024
  Në fillim të këtij muaj patën filluar renovimet e sallës plenare të Kuvendit të Kosovës. E që nga ajo kohë nuk ka...
  Të tjera
  Lajme24 Qershor 2024
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja, ka thënë se Kosova duhet të manifestoj qëllimin e saj që të jetë e gatshme t’i...
  Lajme24 Qershor 2024
  Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Partia Demokratike e Kosovës, do ta dërgojnë në Gjykatën Kushtetuese Projektligjin për Komisionin e Pavarur për Media...
  Hulumtime24 Qershor 2024
  Komuna e Deçanit e cila drejtohet nga Bashkim Ramosaj ka shpërblyer me tender 7.8 milionë euro konsurciumin “Lika Company & Lika Trade”...
  Lajme24 Qershor 2024
  Gjykata Themelore në Prishtinë e ka dënuar me 15 muaj burgim të akuzuarin për sulm ndaj KFOR-it dhe Policisë së Kosovës në...
  Sport24 Qershor 2024
  Shqipëria do të luajë ndeshjen e tretë dhe të fundit në grupin B të Kampionatit Europian ndaj Spanjës. Një sfidë vendimtare ku...
  Lajme24 Qershor 2024
  Një ditë pas vërshimeve të së dielës, kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka takuar institucionet e sigurisë, me ç’rast është duke u...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.