×
 • Lajme
 • Lajme

  Kafeteria ku punonte Liridona dhe një shoqatë shqiptarësh në Suedi mbledhin para në ndihmë të familjes Ademaj

  FrontOnline
  04 Dhjetor 2023

  Vrasja mizore e Liridona Ademajt i ka prekur shqiptarët në Suedi, atje ku ajo jetonte, por edhe kolegët e saj të punës atje.

  Arta Krasniqi nga Shoqata e Grave Shqiptare në Suedi tha në një lidhje direkte në Frontal të T7 se “shumë njerëz dëshirojnë të bëjnë diçka për familjen e Liridona Ademajt”.

  Ajo tha se kafeteria ku punonte Liridona ka nisur një aksion për ta ndihmuar familjen Ademaj.

  “Vendi i punës ku ka punuar Liridona ka nis që nga dje një aksion për ta ndihmuar familjen e Liridonës. Aty shkruan se vëllai i saj do ta pranojë këtë ndihmë”, tha ajo.

  Krasniqi tha se edhe Shoqata e Grave Shqiptare në Suedi ka grumbulluar deri tash rreth 60 mijë kruna.

  “Po ashtu edhe shoqata jonë ka filluar një grumbullim. Qysh dje kemi mbledhur përafërsisht 60,000 kruna. Ato do të dorëzohen për familjen e Liridonës”, tha ajo.

  Prince Coffee House tani edhe në Lipjan
  Nga Rubrika
  Lajme01 Mars 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar anëtarin e Presidencës së Bosnjës dhe Hercegovinës, Denis Beçiroviq, me rastin e Ditës së Pavarësisë....
  Lajme01 Mars 2024
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ndërsa lokalisht pritet të ketë reshje shiu, të cilat në momente...
  Lajme01 Mars 2024
  Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak është takuar sot me presidenten e Vjosa Osmani. Lajçak ka thënë se me...
  Të tjera
  Lajme01 Mars 2024
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Korenica, ka treguar arsyet kryesore të kundërshtimit të projektligjit për fertilizimin e asistuar apo siç njihet ndryshe...
  Lajme01 Mars 2024
  Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës është mbledhur sot për herë të dytë, e ku kanë diskutuar për tetë pika përfshirë atë...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka biseduar me ministrin e Brendshëm Taulant Balla, për t’u interesuar mbi ngjarjen e rëndë që ndodhi...
  Lajme01 Mars 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka uruar bashkëluftëtarin e tij, njëkohësisht mësuesin e devotshëm me rastin e...
  Lajme01 Mars 2024
  Avokati Ardian Bajraktari, duke komentuar vendimin e Gjykatës së Apelit që rasti i vrasjes së Marigona Osmanit të kthehet në rigjykim, tha...
  Lajme01 Mars 2024
  Ish-kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, e ka kritikuar Qeverinë e Kosovës në lidhje me raportet e saj me Shtetet e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.