×
 • Lajme
 • Lajme

  Kadrijaj: Kroacia është model se si trajtohen kategoritë e luftës

  FrontOnline
  30 Nëntor 2023

  Deputetë të Kuvendit të Kosovës po qëndrojnë për vizitë zyrtare në Kroaci. Ata sot kanë vizituar Ambasadën e Kosovës në këtë shtet mik ku kanë takuar pjesëtarë të diasporës që jetojnë në Kroaci.

  Kështu ka bërë të ditur deputetja e AAK-së, Time Kadrijaj përmes një postimi në Facebook.

  “Në kuadër të vizitës zyrtare në Kroaci, sot në Ambasadën e Republikës së Kosovës u takuam me pjesëtarë të diasporës të cilët jetojnë në Kroaci. Në këtë takim i pranishëm ishte z. Esat Çollaku kryetar i Unionit Shqiptar, z. Tomë Kaçinari, kryetar i Veteranëve të Shqiptarëve në Kroaci, zyrtarë të ambasadës si dhe pjesëtarë të diasporës”, ka thënë Kadrijaj.

  Kadrijaj ka shtuar se Kroacia është model se si trajtohen kategoritë e luftës.

  “Në këtë takim u njoftova lidhur me aktivitetet që i zhvillon Unioni Shqiptar në Kroaci si dhe për të drejtat që i gëzojnë veteranët në Kroaci. Kroacia është model se si trajtohen kategoritë e luftës”, ka përfunduar ajo.

  KEDS e KESCO, përmes aktiviteteve të shumta, i bashkohen fushatës kundër Dhunës me Bazë Gjinore
  Nga Rubrika
  Lajme26 Shkurt 2024
  Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në 24 orët e kaluara janë evidentuar gjithsej 34 aksidente në trafikun rrugor. Në...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Gjykata e Apelit ka vendosur që Enver Sekiraqa të rikthehet në arrest shtëpiak, dhe të mos qëndrojë më nën masën e paraqitjes...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Departamenti amerikan i Mbrojtjes ka njoftuar për vizitën e drejtorit kryesor për Politikat Europiane të NATO-s, Alton Buland në Kosovë. Departamenti amerikan...
  Të tjera
  Lajme26 Shkurt 2024
  Një burrë në Prizren ka raportuar se vetura e tij është vjedhur nga persona të panjohur. Por automjeti është gjetur i parkuar...
  Sport26 Shkurt 2024
  Fundjavën që shkoi, përfundoi xhiroja e 23-të e Bundesligas. Edhe pas kësaj jave, Bayer Leverkusen vazhdon të jetë lider. Leverkusen triumfoi përballë...
  Vip26 Shkurt 2024
  Si asnjëherë më parë në një studio televizive, Grida Duma ka rrëfyer për jetën personale e profesionale. Djali, siç thotë ajo, është...
  Vip26 Shkurt 2024
  Grida Duma është një prej grave që fuqishëm ka përkrahur gratë e tjera gjatë karrierës së saj politike, por edhe tash në...
  Bota/Rajoni26 Shkurt 2024
  Tirana do të jetë mikpritëse e dy samiteve më 28 dhe 29 shkurt. I pari do të mbahet të mërkurën e 28...
  Lajme26 Shkurt 2024
  Prishtinë- Gjykata Themelore në Prishtinë, ka shpallur aktgjykim lirues ndaj kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca i akuzuar për hedhje të...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.