×
 • Vip
 • Vip

  Juli, Romeo, Heidi, Meritoni dhe Egla janë zyrtarisht pesë finalistët e BBVA

  FrontOnline
  19 Maj 2024

  Edicioni i tretë i “Big Brother VIP Albania” ka shënuar një tjetër moment të rëndësishëm të garës, ku pas një votimi të publikut, Françeska Jaçe është eliminuar nga shtëpia më e famshme në Shqipëri. Ky zhvillim ka përcaktuar pesë finalistët që do të vazhdojnë garën për të fituar titullin e këtij viti.

  Françeska, e njohur për personalitetin e saj të fortë dhe pjesëmarrjen aktive në shtëpi, u përball me një ndarje të papritur nga shokët e saj banorë dhe publiku që e ka ndjekur. Pavarësisht përpjekjeve të saj për të ruajtur një qëndrim pozitiv dhe një lojë të fortë gjatë qëndrimit të saj në BBVA, votat e publikut vendosën fatin e saj në lojë.

  Ndërkohë, euforia e finalistëve të përzgjedhur është ndjerë edhe jashtë mureve të shtëpisë. Juli, Romeo, Heidi, Meritoni dhe Egla janë zyrtarisht pesë finalistët që do të përballen në një finale që pritet të jetë një nga më dramatiket në historinë e BBVA. Në një garë që ka përfshirë strategji, aleancë dhe përballje të zjarrta, këta pesë kanë treguar qëndrueshmëri dhe aftësi për të kapërcyer çdo sfidë që u është hedhur.

  Ndërsa “Big Brother VIP Albania” i afrohet fundit të tij, tensioni dhe emocionet vetëm po rriten. Audiencat janë në pritje të mbrëmjes finale ku do të shohin se cili nga këta konkurrentë do të marrë kurorën dhe çmimin e madh. Dëshira për të fituar është e fortë, dhe çdo finalist po përgatitet të japë maksimumin në skenën e fundit të këtij reality show kaq të dashur për shqiptarët. /Telegrafi/

  Njoftimi i KEDS: Nesër në këto zona do të ketë punime
  Nga Rubrika
  Vip14 Qershor 2024
  Ish-konkurrentja e BBVA3 dhe moderatorja Erjola Doçi intervistoi Jul Dedën në emisionin më të ri që startoi në Top Channel, Top Arena. Mes...
  Vip14 Qershor 2024
  Luiz Ejlli dhe Melinda Ademi kanë bërë bashkë talentet e tyre për të krijuar këngën e re me titull “Shqiptare”. Ky bashkëpunim...
  Vip14 Qershor 2024
  Që pas daljes nga ‘Big Brother VIP Kosova’ Santiana është mjaftë e përfolur në mediat rozë. Ajo pak minuta më parë ka...
  Të tjera
  Kronika15 Qershor 2024
  Një burrë nga Jabllanica ka raportuar në Polici zhdukjen e bashkëshortes dhe vajzës së tyre. Sipas Policisë, i njëjti ka njoftuar se...
  Bota/Rajoni15 Qershor 2024
  Për fundjavën që presim Shqipëria do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike kjo dhe për shkak të depërtimit të masave ajrore...
  Lajme15 Qershor 2024
  Nga 170 euro sa ishte vitin e kaluar, çmimi i një kurbani në Kosovë këtë vit ka shkuar në 350 euro. Shitësit...
  Lajme15 Qershor 2024
  Sekretari i Përgjithshëm i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Imri Ahmeti se iniciativa e fundit për të shkuar në zgjedhje, ka qenë lojë...
  Sport15 Qershor 2024
  Sot Shqipëria do të përballet me Italinë në “Signal Iduna Park”, stadiumin e Dortmundit, duke filluar nga ora 21:00. Pra kanë mbetur...
  Lajme15 Qershor 2024
  Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. IHK njofton se temperaturat minimale...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.