×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Johnson: Shpresojmë më të mirën për Krishtlindje, por planifikoni për më të keqen

  FrontOnline
  17 Korrik 2020

  Pyetja e radhës për kryeministrin britanik ishte se sa beson që familjet në Britaninë e Madhe do të mund të mblidhen rreth pemës së Krishtlindjes në këtë kohë pandemie.

  Boris Johnson tha se “ajo çfarë ne duam është për të gjithë. Nuk është kohë shumë e rëndësishme vetëm për familjet, por gjithashtu një kohë shumë e rëndësishme e vitit për ekonominë e Mbretërisë së Bashkuar dhe miliona njerëzve që punojnë në këta sektorë me të ardhura modeste”.

  “Është shumë e rëndësishme që shpresojmë për më të mirën … por planifikoni për më të keqen”.

  Ai thotë se të gjitha hapat që ai ka marrë muajt shtator, tetor dhe nëntor janë “të kushtëzuara”.

  Por kryeministri thotë se “sekreti i vërtetë” për të trajtuar virusin ka qenë dhe do të jetë “sensi i përbashkët dhe veprimi kolektiv i popullit britanik”.

  KEDS: Erërat dhe reshjet e borës shkaktojnë dëme në rrjetin elektrik, disa zona mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni22 Prill 2024
  Sabreen ishte e vdekur para se ta shikonte apo ta mbante foshnjën e saj, shkruan BBC. Nëna e re e kishte mbajtur për...
  Bota/Rajoni22 Prill 2024
  Mangësitë me pavarësinë dhe integritetin e gjyqësorit; mungesa e mediave të pavarura; dhe korrupsioni në të gjitha nivelet e qeverisjes, në organet...
  Bota/Rajoni22 Prill 2024
  Një ekspert i OKB-së ka paralajmëruar se ekziston rreziku që sëmundjet mendore të manifestohen pas disa vitesh në mesin e banorëve të...
  Të tjera
  Lajme22 Prill 2024
  Pas dështimit të zgjedhjeve në veri, analisti Visar Ymeri ka thënë se nuk është “sovrane” qeverisja në atë vend ku kundërshtohet nga...
  Lajme22 Prill 2024
  Antigona Emini, aktiviste e PDK-së, është ndarë nga jeta në moshë të re. Dega e PDK-së në Gjilan ka shprehur ngushëllime për...
  Lajme22 Prill 2024
  Me Fahrije Hoti, Shyhrete Tahirin në njërën anë, e me Vasfije Krasniqin e Elhame Muçollin në anën tjetër, presidentja Vjosa Osmani paralajmëroi...
  Sport22 Prill 2024
  Gazetari italian Mirko Di Natale ka konfirmuar se Juventusi ka shprehur interesim për transferimin e sulmuesit kosovar Edon Zhegrova. ‘Bianconerët’ janë duke...
  Lajme22 Prill 2024
  Nol Nushi nga PSD-ja ka thënë që Partia Demokratike e Kosovës ka rënë në lojën e kryeministrit, Albin Kurti dhe se PDK-ja...
  Lajme22 Prill 2024
  Situata në Kosovë u diskutua në seancën e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara. Vendi u përfaqësua nga presidentja...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.