×
 • Lajme
 • Lajme

  Ja çka do të ndodhë sot në Kosovë?

  FrontOnline
  26 Dhjetor 2020

  Në Kosovë sot do të ndodhin këto ngjarje:

  Komisioni Qeveritar për Persona të Zhdukur mban konferencë për medie. (Objekti i Qeverisë, ora 11:00)

  Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK) Berat Rukiqi mban konferencë për medie. (Objekti i OEK-ut, ora 11:00)

  Instituti i Kosovës për Drejtësi (IKD), mban konferencë për media, në të cilën do publikohet raporti: “Politikë e “kriminalizuar”. (Hotel Sirius, Prishtinë, ora 11:00)

  Sekretari i Partisë Demokratike të Kosovës, Uran Ismaili, mban konferencë për media. (Selia e PDK-së, ora 12:00)

  Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj mban konferencë për media, në të cilën do të bëhet një prezantim më i gjerë i aktiviteteve të zhvilluara në periudhën qershor – dhjetor, me theks në menaxhimin e situatës epidemiologjike rreth COVID-19. (Amfiteatri në ish-ndërtesën “Rilindja”, ora 13:00)./FrontOnline/

  Përmes investimeve, KEDS iu ofron rreth 10 mijë banorëve të Vitisë stabilitet energjetik
  Nga Rubrika
  Lajme29 Maj 2024
  Bernard Nikaj Sekretar për Marrëdhënie Ndërkombëtare në  PDK tha se kanë provuar që të i’a shkurtojnë Kurtit mandatin së paku për tetë...
  Lajme29 Maj 2024
  Deputeti i PDK-së, Rashit Qalaj, ka thënë se Donika Gërvalla e ka pamundësuar që babai i saj Jusuf Gërvalla të varroset me...
  Lajme29 Maj 2024
  Bujar Dugolli, profesor universitar, ka shprehur pajtueshmëri me deklaratën e presidentes Osmani për letrën e ministres Gërvalla, por që, siç tha ai,...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2024
  Gjatë vizitës zyrtare në Kanada, zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, është pritur në takim nga senatori,...
  Lajme29 Maj 2024
  Daut Haradinaj nga AAK-ja thotë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti po përqan shqiptarët në Luginë. Haradinaj thekson se, kjo përçarje e...
  Lajme29 Maj 2024
  Fondi i Kosovës për Efiçiencë të Energjisë (FKEE) njofton të gjithë përfituesit e thirrjes “ZBATIMI I MASAVE TË EFIÇIENCËS SË ENERGJISË PËR...
  Lajme29 Maj 2024
  Deputeti i VV-së, Armend Muja, sa i përket zërave për koalicion PDK-LVV, tha se nuk ka ndonjë përafrim me partinë që udhëheqet...
  Sport29 Maj 2024
  Borussia e Dortmundit do të festojë në “Wembley” pavarësisht nga rezultati i finales me Realin e Madridit. Sipas tabloidëve britanikë klubi nga...
  Lajme29 Maj 2024
  Policia ka bërë të ditur se në kuadër të Njëjësisë Rajonale të Komunikacionit Rrugor në Gjakovë është themeluar një task forcë pjesë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.