×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Izraelitët bombardojnë dy shkolla në Gazë, të paktën 50 palestinezë të vrarë

  FrontOnline
  04 Dhjetor 2023

  Të paktën 50 palestinezë janë vrarë nga sulmet ajrore izraelite në dy shkolla që ofronin strehim për të zhvendosurit në Daray të Gazës, raporton WAFA, agjencia shtetërore palestineze e lajmeve.

  Ndryshe luftimet mes Izraelit dhe Hamasit, kanë vazhduar pas skadimit të marrëveshjes së armëpushimit të premten, transmeton Telegrafi.

  Për prishje të armëpushimit, izraelitët por edhe amerikanët kanë akuzuar Hamasin.

  “Për shkak të Hamasit kjo pauzë ka marrë fund”, tha të premten zëdhënësi për Siguri Kombëtare i Shtëpisë së Bardhë, John Kirby, duke shtuar se barra bie mbi Hamasin.

  Në anën tjetër Izraeli kishte filluar sulmet hakmarrëse në Rripin e Gazës pas sulmit të 7 tetorit, që e filloi Hamasi mbi territorin e Izraelit.

  Ndërkaq numri i të vrarëve në sulmet izraelit në Rripin e Gazës ka shkuar mbi 15.500, ka njoftuar ministria palestineze e Shëndetësisë.

  Në këto vende nuk do të ketë rrymë për shkak të punimeve
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Një ngjarje e rëndë e ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Lushnjes, tronditi opinionin publik. Ishte ora 15:30 kur babë e...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka biseduar me ministrin e Brendshëm Taulant Balla, për t’u interesuar mbi ngjarjen e rëndë që ndodhi...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Deputeti socialist Bujar Çela, ka pësuar dëmtime në mushkëri dhe pritet t’i nënshtrohet ndërhyrjes kirurgjikale abdominale. Ai ndodhet në Spitalin e Traumës...
  Të tjera
  Lajme01 Mars 2024
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Korenica, ka treguar arsyet kryesore të kundërshtimit të projektligjit për fertilizimin e asistuar apo siç njihet ndryshe...
  Lajme01 Mars 2024
  Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës është mbledhur sot për herë të dytë, e ku kanë diskutuar për tetë pika përfshirë atë...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka biseduar me ministrin e Brendshëm Taulant Balla, për t’u interesuar mbi ngjarjen e rëndë që ndodhi...
  Lajme01 Mars 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka uruar bashkëluftëtarin e tij, njëkohësisht mësuesin e devotshëm me rastin e...
  Lajme01 Mars 2024
  Avokati Ardian Bajraktari, duke komentuar vendimin e Gjykatës së Apelit që rasti i vrasjes së Marigona Osmanit të kthehet në rigjykim, tha...
  Lajme01 Mars 2024
  Ish-kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, e ka kritikuar Qeverinë e Kosovës në lidhje me raportet e saj me Shtetet e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.