×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Izraeli në gatishmëri të plotë ushtarake pas kërcënimeve të Iranit

  FrontOnline
  13 Prill 2024

  Të gjitha forcat izraelite janë në gatishmëri të plotë pas kërcënimeve të një sulmi të mundshëm iranian.

  Zëdhënësi kryesor ushtarak izraelit, Daniel Hagari, ka bërë të ditur në një konferencë televizive se dhjetëra avionë luftarakë ishin në ajër si pjesë e gjendjes së gatishmërie, shkruan Skynews, transmeton Klankosova.tv.

  Bëhet e ditur se udhëtimet shkollore dhe aktivitetet e tjera rinore të planifikuara për ditët në vijim, fillimi i festës së Pashkës, gjithashtu janë anuluar nga Komanda e Frontit të Brendshëm.

  Petrol Company feston në Sos Fshatrat e Fëmijëve dhe në Sos Kopsht
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni19 Maj 2024
  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Lushnjë, ku një 82-vjeçar, Behar Musaku ka qëlluar me armë zjarri të bijë, dhe më...
  Bota/Rajoni19 Maj 2024
  Situata në Bishkek është stabilizuar në orët e vona të 18 majit, ka thënë policia, pas dhunës së disa grupeve kundër studentëve...
  Bota/Rajoni19 Maj 2024
  Jeta e kryeministrit sllovak Robert Fico nuk është më në rrezik, pas atentatit me të cilin është përballur ditë më parë, ka...
  Të tjera
  Lajme19 Maj 2024
  Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami ka thënë se Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti thotë të pavërteta kur deklaron se...
  Lajme19 Maj 2024
  Komuna e Prishtinës ka njoftuar se sot është djegur një kontejner i mbeturinave. Në njoftim thuhet se falë reagimit të qytetarëve është...
  Lajme19 Maj 2024
  Ka vdekur ditën e shtunë ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Mehmet Bylykbashi. Më parë, i ndjeri kishte kërkuar ndihmë edhe për...
  Lajme19 Maj 2024
  Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, vlerëson se projekti i tyre për trajtimin, mbrojtjen dhe promovimin e lokalitetit arkeologjik të Dresnikut po...
  Sport19 Maj 2024
  Oleksandr Usyk u dërgua me urgjencë në spital pas përfundimit të meçit pasi Tyson Fury pretendoi se ai ka thyer nofullën e...
  Bota/Rajoni19 Maj 2024
  Situata në Bishkek është stabilizuar në orët e vona të 18 majit, ka thënë policia, pas dhunës së disa grupeve kundër studentëve...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.