×
 • Lajme
 • Lajme

  Iu mbyll llogaria në Facebook, Meliza Haradinaj e rikthen atë pas gati dy muajve

  FrontOnline
  25 Dhjetor 2020

  Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj, ka arritur ta rikthejë faqen zyrtare të sajën në ‘Facebook’.

  Këtë e ka bërë të ditur vetë ministrja në faqen zyrtare të saj, teksa ka treguar se janë bërë gati dy muaj që prej kur iu mbyll llogaria.

  “Pas gati dy muajsh, sot mu rikthye llogaria zyrtare në Facebook. Vazhdojmë tutje…”, ka shkruar ajo.

  Haradinajt iu kishte sulmuar llogaria menjëherë pas deklaratave që kishte dhënë për deklaratën e Vuçiqit. Ky i fundit kishte thënë se në rast ngrirje, situata mes Kosovës dhe Serbisë mund të shndërrohej në konflikt të armatosur.

  Kryediplomatja e kishte quajtur “këlysh Të Rusisë presidentin e Serbisë, si dhe i kishte dhënë epitete të tjera në reagim.

  “Pas nxitjes së luftimeve në Nagorno-Karabakh me armë të prodhuara në Serbi, Serbia në krye me Vuçiqin – Ministrin e Propagandës së Millosheviqit – tani po kërcënon të gjitha shtetet fqinje të rreshtuara me NATOn se do të vazhdojë forcimin ushtarak për t’u përgaditur për luftëra të reja në Ballkan!”, thuhej ndër të tjera në reagimin e Haradinajt

  Nesër në këto zona nuk do të ketë rrymë deri në 5 orë
  Nga Rubrika
  Lajme29 Maj 2024
  Policia njofton se në vazhdën e veprimeve hetimore në lidhje me rastin e titulluar “Dinari serb” sot është realizuar kontrolli i filialës së bankës...
  Lajme29 Maj 2024
  Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal (MAPL) e ka çuar në Gjykatë kryetarin e Kryeqytetit, Përparim Rama. Arsye për këtë del të...
  Front TV29 Maj 2024
  Kryeministri Albin Kurti nuk i është përgjigjur interesimit të medieve, në lidhje me deklaratat e ashpra të presidentes Vjosa Osmani, e cila...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2024
  Është mbajtur tubim mbështetës për zgjedhjet në Luginë të Preshevës të cilat do të mbahen më datën 2 qershor të këtij viti....
  Lajme29 Maj 2024
  Ish-pjesëtari i Policisë së Kosovës, njëherësh avokati Visar Rrecaj, duke përkujtuar sulmin ndaj ushtarëve të KFOR-it gjatë protestave të dhunshme nga serbët...
  Lajme29 Maj 2024
  Kandidatja për kryetare të Preshevës, Ardita Sinani  duke marrë fjalën në tubimin mbështetës për zgjedhjet në Luginë të Preshevës që u mbajt...
  Lajme29 Maj 2024
  Komandanti i KFOR-it, gjeneralmajor Özkan Ulutash, ka takuar sot me shefin e Shtabit të Përgjithshëm të Forcat e Armatosura Serbe, gjeneralin Milan...
  Lajme29 Maj 2024
  Naim Ramizi, qytetar i Luginës së Preshevës thotë se iu ndalua hyrja në tubimin e sotshëm të kryeministrit Kurti me qytetarët e...
  Lajme29 Maj 2024
  Ragmi Mustafi, kandidat për kryetar të Bujanocit në fjalën e tij gjatë tubimit mbështetës për zgjedhjet në Luginë të Preshevës ka theksuar...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.